ماسک صورت عسل | چهار دستور العمل ساده ماسک صورت با عسل برای آکنه، پوست خشک و غیره

ماسک صورت عسل | چهار دستور العمل ساده ماسک صورت با عسل برای آکنه، پوست خشک و غیره

عسل دارای خواص و ویژگی های زیاد است، از عسل برای درمان انواع بیماری ها از گذشته تا به امروز استفاده می شده است. از این رو، بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی در ترکیبات خود از عسل استفاده می کنند، اما این لوازم به علت داشتن ترکیبات شیمیایی می تواند عوارض متعددی داشته باشد. از این رو، در این مقاله چهار دستورالعمل تهیه ماسک صورت به وسیله عسل را تقدیم شما می کنیم.

اساساً عسل برای پوست معجزه محسوب می شود، در این مقاله چهار دستور العمل تهیه ماسک صورت از عسل طبیعی که می توان آنها را به صوت خانگی درست کرد و مورد علاقه هر کسی می باشد را تقدیم شما می کنیم. این ماسک ها پوست صورت را تغذیه می کنند. در ترکیبات این چهار دستور العمل ماسک صورت می توان از مواد مختلفی استفاده کرد، که با نوع پوست سازگار باشد. همه آنها از مواد اصلی ترکیبات غذایی می باشند، که احتمالا در آشپرخانه همه وجود دارد.

من عاشق مراقبت از پوست با چیزهایی هستم، که می شود آن را خورد و ماسک صورت عسل طبیعی یکی از دستور العمل های مورد علاقه خانگی من می باشد.

چرا؟

عسل طبیعی به علت خواص درمانی در تمدن های باستانی ارزش زیادی داشته است. در سنت های مصری و آیورودا (Ayurvedic) عسل برای درمان زخم ها و اختلالات پوستی استفاده می شده است. عسل طبیعی به تنهایی دوست داشتنی است، اما شما می توانید آن را با مواد غذایی دیگر ترکیب کنید. تا ماسکی متناسب با نوع پوست خود درست کنید.

چگونه از ماسک صورت عسل طبیعی استفاده کنیم؟

من از ماسک عسل طبیعی در طول هفته چند بار استفاده می کنم (گاهی وقت ها هر روز) و متوجه بهبود و نرمی و تغییرات زیادی در پوست خود شده ام. من آن را خیلی دوست دارم، چرا که، آن کاملا خوراکی است و مواد شیمایی موجود در اکثر محصولات زیبایی را به پوست صورت منتقل نمی کند. اکنون، برخی دستورالعمل های قوی و موثر که تنها باید یک الی دو بار در طول هفته استفاده شود، را ارائه می کنم. آخری را می توانید روزانه استفاده کنید. طریقه درست کردن ماسک صورت به شیوه زیر می باشد.

ماسک ماسک عسل فوق العاده با بودجه مناسب است. حتی اگر عسل طبیعی با کیفیت عالی استفاده کنید، قیمت آن برای هر ماسک واقعاً ارزان می باشد. در حالی که ماسک های صورت در بازار گران می باشند. وقت آن است که به طبیعت باز گردیم.

ماسک صورت عسل | چهار دستور العمل ساده ماسک صورت با عسل برای آکنه، پوست خشک و غیره

- دستورالعمل ها برای تهیه ماسک صورت عسل:

در اینجا چهار دستورالعمل ویژه برای ماسک صورت عسل طراحی کرده ام که با هر نوع پوستی سازگار است. که همگی آنان اساسا خوراکی هستند و احتمالاً شما الان آنها را در آشپرخانه خود دارید. بر اساس دستور العمل های زیر عمل کنید:

1- ماسک عسل برای آکنه:

من تحقیقاتی در مورد استفاده از عسل برای آکنه انجام داده ام و در این مقاله آورده ام. نقل قول جالبی است: «آزمایش های بالینی نشان داده اند که عسل یک عامل ضد باکتریایی وسیع بر روی آکنه است. که آنها را خفیف می کند و حتی می تواند رشد باکتری استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین (Methicillin-Resistant Staphylococcus aureus) را متوقف کند.

به گفته بی بی سی (BBC) فردی به نام سام ادواردز (Sam Edwards) از ورکسام (Wrexham) ویلز، پس از اینکه پایش توسط ماهی کوی (koi) آسیب دید و باکتری (Mycobacterium marinum) در پای وی یک بیماری پوستی نادر ایجاد کرد، پایش را با عسل حفظ کرد. وی بعد از این که به مدت هشت روز با عسل پای خود را کمپرس کرد، متوجه شد که باکتری ها به طور کامل از بین رفته اند، بدون اینکه از آنتی بیوتیک استفاده کند.

ماسک صورت عسل | چهار دستور العمل ساده ماسک صورت با عسل برای آکنه، پوست خشک و غیره

1- روش تهیه ماسک عسل ضد آکنه:

مواد مورد نیاز:

- سه قاشق غذاخوری عسل طبیعی؛

- یک دوم قاشق غذا خوری دارچین؛

عسل و دارچین را با هم مخلوط کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید. ماسک را به مدت 10 تا 30 دقیقه نگه دارید. به علت این که دارچین و عسل هر دو دارای خصوصیات آنتی باکتریال می باشند، این ماسک در درمان و پیشگیری از آکنه بسیار مناسب است.

البته احتمال دارد، پوست به دارچین حساسیت نشان دهد، لذا ابتدا بر بخشی از پوست امتحان کنید و بعد بر روی صورت خود ماسک را بمالید.

به دلیل اینکه دارچین بسیار قوی است، توصیه می کنم این ماسک را تنها هفته ای یکبار استفاده کنید.

2- ماسک عسل برای پوست صورت خشک:

مواد مورد نیاز:

- به مقدار یک قاشق غذاخوری پوره آووکادو؛

- به مقدار یک قاشق غذاخوری ماست، که از شیر خالص تهیه شده است.

- به مقدار یک قاشق غذاخوری عسل؛

مواد را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید تا صاف شود. سپس مخلوط را بر روی صورت خود بمالید و به مدت 20 الی 30 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشورید.

چربی موجود در آووکادو و ماست موجب مرطوب شدن پوست می شود و اسید لاکتیک (lactic acid) موجود در ماست پوست را صاف می کند. منافذ پوست را باز می کند و تولید کلاژن را تحریک می نماید. این ماسک غنی است از ویتامین B، ویتامین E، ویتامین A، ویتامین D، کلسیم، زینگ، مس، منگنز و منیزیم می باشد. که اساسا تغذیه کننده پوست صورت می باشند.

می توانید از این ماسک چند بار در طول هفته استفاده کنید.

3- ماسک عصل برای پوست های حساس

مواد مورد نیاز:

- به مقدار دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی؛

- به مقدار یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا؛

عسل و آلوورا را با هم مخلوط کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید. آن را بعد از 10 الی 20 دقیقه می توانید بشورید.

این ماسک امن است و می توانید هر روز از آن استفاده کنید.

ماسک صورت عسل | چهار دستور العمل ساده ماسک صورت با عسل برای آکنه، پوست خشک و غیره

4- ماسک عسل برای از بین بردن جوشگاه و نقطه های سیاه:

مواد مورد نیاز:

- به مقدار 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی؛

- به مقدار یک دوم قاشق غذاخوری آب لیمو؛

آب لیمو و عسل را مخلوط کنید و مخلوط به دست آمده را بر روی صورت خود بمالید. اجازه دهید مخلوط به مدت 20 الی 30 دقیقه بر روی صورت باقی بماند. آب لیمو پوست را لایه برداری می کند و نقاط تاریک را شفاف می نماید و نیز جای زخم را از بین می برد.

مواد تشکل دهنده آب لیمو بسیار قوی است، بنابراین بسته به پوست هفته ای یک الی دو بار استفاه می شود.

منبع: Sidr honey

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 989
تعداد کل نظرات : 35
تعداد کل آرا: 2355
تعداد کل بازدیدها: 127321
ماسک صورت عسل | چهار دستور العمل ساده ماسک صورت با عسل برای آکنه، پوست خشک و غیره
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)