ماسک صورت آب و ماست | ماسک از بین برنده لکه های جوش روی صورت

ماسک صورت آب و ماست | ماسک از بین برنده لکه های جوش روی صورت
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/18

همه ما در دوران نوجوان با جوش صورت مواجه می شویم و به دلیل عادت و یا اذیت هایی که جوش دارد، سعی می کنیم داخل آنها را تخلیه کنیم، ولی پس از بهبود جای جوش بر روی صورت به عنوان لک باقی می ماند و سبب ناراحتی انسانی می شود، از این رو، بسیاری از خانم ها برای از بین بردن جای لک و جوش از مواد شیمیایی و غیره استفاده می کنند، در حالی که با استفاده از ماسک آب و ماست می توان لک های ناشی از جوش را به راحتی از روی پوست پاک کرد.

برای رهایی از لکه های روی پوست که در نتیجه جوش ایجاد شده است، می توان بدون استفاده از مواد شیمیایی آن ها ار بین برد. لذا در ادامه طرز تهیه ماسک مفید «آب و ماست» را ارائه می کنیم. لازم به ذکر است، که ماسک آب و ماست چین و چروک پوست را بر طرف می کند، نقطه های سیاه را از بین می برد و برای از بین بردن جوش مفید است و همچنین کمک کننده برای تمیز کردن پوست می باشد. این ماسک مفید لکه های باقی مانده از جوش را به صورت طبیعی از بین می برد. هم از دیدگاه سلامتی مفید است و هم برای پاک سازی پوست خوب می باشد و در عین حال به دلیل مواردی که در ترکیبات خود دارد، مانع از ریزش مو می شود. ماست علاوه بر اینکه یک خوراکی خوشمزه می باشد و می توان از آن در غذاهای مختلف یا حتی به عنوان میان وعده استفاده کرد، اما نکته جالب اینجاست که ماسک ماست برای پوست هم دارای خواص شگفت انگیزی می باشد. خواص ماسک ماست عبارتند از: آب رسانی و مرطوب کنندگی، درخشندگی پوست، لایه برداری، کاهش عارضه های پوستی، حذف تیرگی زیر چشم، جوان سازی پوست، کاهش عفونت های پوستی و کاهش آفتاب سوختگی.

- فوائد آب ماست برای پوست چیست؟

1- خشکی پوست را کاهش می دهد و رطوبت پوست را متعادل و متوازن می کند.

2- به پوست ظاهری زیبا و شفاف می دهد.

3- برای سلامتی و بهبود سریع زخم های روی پوست کمک می کند.

4- به کاهش و رفع لکه های زیر چشم کمک می کند.

5- اسید لاکتیک موجود در ماست می تواند رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کند

ماسک صورت آب و ماست | ماسک از بین برنده لکه های جوش روی صورت

- طریقه درست کردن ماسک آب ماست:

به داخل یک کاسه بزرگ یک لیوآن آب ماست بریزید. بعد از آن یک شیشه آب معدنی اضافه کنید. 5 دقیقه صبر کنید. بعد به صورت ساده با پنبه ماسک را بر روی محل هایی که دارای لک و جوش است، بمالید. 15 الی 20 دقیقه صبر کنید تا خشک شود و بعد از آن با آب ولرم آن را بشوئید.

این ماسک را هفته ای سه بار استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276314

نظرات کاربران

*