ماجرای لکنت زبان ترامپ در سخنرانی انتقال پایتخت اسراییل به اورشلیم

ماجرای لکنت زبان ترامپ در سخنرانی انتقال پایتخت اسراییل به اورشلیم

همانطور که در اخبار نیز شنیده اید دوانلد ترامپ چند روز پیش بعد از چندین سال کشمکش انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را امضا نمود. این حرکت جنجالی دنالد ترامپ باعث شد تا وی بار دیگر سوژه رسانه های غربی و شرقی شود. وی اعلام نمود که در آینده ای نزدیک پایتخت آمریکا از تلاویو به بیت المقدس انتقال خواهد یافت. البته انتقال پایتخت اسرائیل از تلاویو به اورشلیم از سال های قبل به عنوان یکی از سیاست های کلی دولت آمریکا بوده است اما دولت های مخلف به بهانه ای از انجام آن سرباز زده اند اما دونالد ترامپ کسی که کلا به اجرای کارهایش معروف است دست به این کار زدو پیشقدم شد. با وجود تمام اعتماد به نفسی که دونالد ترامپ در حین سخنرانی دارد، باید بگوییم که زمانی که وی میخواست قدس را به عنوان پایتخت رسمی اسرائیل انتخاب کند دچار لکنت زبان شد. این اولین باری نبود که وی دچار آن می شد اما این بار بسیار فاحش تر بوده و به جای یونایتد استیت گقت یونایتد شتیت و تلفظی بسیار مضحک بر زبان آورد. 

یکی از اولین کسانی که در مورد لکنت زبان دونالد ترامپ مطلب منتشر نمود میا فارو یک یاز بازیگران مشهور آمریکایی بود که در توییت خود از لکنت زبان ترامپ گفت و آن را مطرح نموده وخواستار آن شد که دلیلش را مشخص کنند.
از دیگر افرادی که به سرعت نسبت به لکنت زبان دونالد ترامپ واکنش نشان داد جان آرافوزیس، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر آمریکایی بخش هایی از سخنرانی دونالد ترامپ را منتشر نمود و در آن در مورد لکنت زبان دونالد ترامپ اشاره نمود و این توییت بارها ری توییت شد. اما ماجرا به این دو شخص تمام نمی شود و حتی نیویورک تایمز نیز از این ماجرا به راحتی نگذشت و آن را مایه بهت آمریکایی ها دانست. معاون سابق حانم یلاری کلینتون نوشت: آیا خواب می‌بینم یا سخنرانی ترامپ به شکل ناباورانه‌ای دچار لکنت بود؟
کاربران آمریکایی نیز به راحتی از کنار آن نگذشتند وحتی برخی در توییت های خود پرسیده اند که آیا دونالد ترامپ چیزی مصرف می کند؟ از بارزترین لکنت هایی که دونالد ترامپ داشت این بود که «استیت» را «اشتیت» تلفظ نموده و سپس در انتها برای اینکه «لام» را تلفظ کند به مشکل خورد. سخنرانی دونالد تراپ تنها 11 دقیقه طول کشید که در آن دو بار وی به شدت دچار لکنت شد. او برای تلفظ صحیح کلمه «so totally predictable» ناچار شد زبان خود را به طور کامل به عقب بازگرداند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
ماجرای لکنت زبان ترامپ در سخنرانی انتقال پایتخت اسراییل به اورشلیم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)