لیزر مو چیست و چگونه لیزر موی بدن را از بین می برد؟

لیزر مو چیست و چگونه لیزر موی بدن را از بین می برد؟

همانطور که می دانید، بر روی پوست بدن انسان چه مذکر و چه مونث مو در جاهای مختلف بدن می روید که به اصطلاح به آن موهای زائد می گویند. موهای زائد بیشتر بر روی صورت برای مردان و ناحیه تناسلی زن و مرد می روید. روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد که برخی از آنها موقت است یعنی پس از اصلاح موهای زائد مجددا می روید اما برخی از آنها تقریبا دائمی و مادام العمر بوده یا تا مدت بیشتری تاثیر از بین بردن و مانع رشد کردن مو را دارند. یکی از معروفترین و رایج ترین روش های از بین بردن و حذف موهای زائد بدن استفاده از لیزر و دستگاه های لیزر است که اثر از بین بردن مو در آن بیشتر و طولانی تر است.

لیزر مو بدین طریق عمل می کند که بر فولیکول که در زیر پوست قرار دارد و عامل رشد مو و همچنین ملانین که رنگدانه مو است و در ریشه مو قرار دارد، تاثیر می گذارد و آنها را از بین می برد. معمولا حذف موهای زائد با لیزر در چند جلسه و چند هفته صورت می پذیرد و در غالب موارد تاثیر از بین بردن نسبتا دائمی موهای زائد را دارد. تاثیر نسبی از بین بردن موهای زائد با لیزر بدین جهت است که حتی اگر موهای زائد بدن مجددا رشد کنند، مقدار و رشد موهای زائد کم است و معمولا موهای کرکی و نرم مجددا در ناحیه لیزر شده رشد می کنند.

یادآور می شوم که لیزر کردن مو با دستگاه ها و ابزارهای مختلف صورت می پذیرد که در انواع دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟ چند نوع لیزر موهای زائد داریم؟ توضیح داده می شود. ضمن اینکه پیش از جلسات حذف موهای زائد با لیزر و در حین لیزر کردن موهای زائد باید برخی از نکات و توصیه های بهداشتی و ایمنی را رعایت کنید که در نکات و توصیه هایی در پیش و حین لیزر مو: هنگام لیزر کردن موهای زائد چه مواردی باید رعایت شود؟ توضیح داده شده اند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 821
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)