لخت خوابیدن: فوائد لخت خوابیدن | فوائد برهنه خوابیدن چیست؟

لخت خوابیدن: فوائد لخت خوابیدن | فوائد برهنه خوابیدن چیست؟

برهنه خوابیدن اگر چه برای افرادی که همیشه عادت دارند با لباس بخوابند، شاید کمی دشوار باشد، ولی جالب است بدانید که خواص و فوائد زیادی دارد، و بهتر است انسان برهنه خوابیدن را تمرین کند. چرا که برنه خوابیدن بر روح و جسم انسان مفید است و موجب داشتن خوابی آرام و عمیق و همچنین افزایش اعتماد به نفش در انسان می شود.

خواب نعمتی است که خداوند به انسان داده است، تا بدان وسیله از خستگی روزانه، به ارامش و سکون برسند. خواب خوب می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامتی انسان داشته باشد و خطر ابتلا به برخی از بیماری ها را از بین ببرد. اما جالب است که بدانید، برهنه خوابیدن فوائد بیشتری نسبت به خوابیدن با لباس دارد. و گویا لخت خوابیدن دارای فوائد درمانی می باشد.

مقاله ای در روزنامه " The Telegraph" انتشار یافته است که در مورد فوائد لخت خوابیدن بحث می کند. در این مقاله گفته می شود که، مرکز سلامت کودکان دانشگاه استنفورد و موسسه توسعه انسانی، در سال 2015 تخقیقی را انجام داده اند که نتایج آن نشان می دهد، مردان اگر با لباس زیر بسته و گرم بخوابدن، تاثیرات منفی بر تولید اسپرم در بدن آنها دارد. بر اساس نتایج تحقیق با پوشیدن لباس های بسته و گرم در طول خواب شبانه، دمای بیضه ها در مردان افزایش می یابد و این بر کیفیت اسپرم آقایان تاثیر منفی دارد. اما بر عکس اگر مردان در شب با لباس های باز و راحت بخوابدن، به میزان 25 درصد کیفیت اسپرم انها افزایش خواهد یافت.

اما این تنها فایده لخت خوابیدن در شب نیست.

اکثر کارشناسان خواب می گویند: کسانی که در شب به صورت برهنه به رخت خواب می روند، سلام تر از کسانی هستند که با لباس به ویژه لباس زیاد می خوابند. چرا که خوابیدن به صورت برهنه، موجب می شود، که بدن بهتر بتواند دمای خود را تنظیم کند. و شخص خواب راحت و عمیقی داشته باشد.

تجربه نیز نشان داده است که، برهنه خوابیدن میان زن و شوهر علایق مثبت زیادی به وجود می آورد. در نظرسنجی که در میان 1000 نفر انجام شده است، نشان داده، زوج هایی که برهنه می خوابند، 57 درصد بیشتر خود را خوشبخت تر احساس می کنند.

علاوه بر این برهنه خوابیدن، فوائدی دیگری مانند: جلوگیری از افزایش چربی شکم، سالم نگهداشتن اندام جنسی، جلوگیری از پیری، کاهش احتمال بیماری پوستی، افزایش اعتماد به نفس، جلوگیری از دیابت نوع 2، بهبود گردش حون در بدن و ... دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 914
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 2054
تعداد کل بازدیدها: 108734
لخت خوابیدن: فوائد لخت خوابیدن | فوائد برهنه خوابیدن چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)