لاکچری به چه معناست؟| لاکچری یعنی چه؟ | معنای لاکچری

لاکچری به چه معناست؟| لاکچری یعنی چه؟ | معنای لاکچری

لاکچری از جمله کلماتی است که امروزه بسیار در جامعه ایران رواج یافته است و ممکن است برخی از افراد معنای آن را ندانند. در این نوشته سعی می شود ریشه و معنای کلمه لاکچری توضیح داده شود.

لاکچری که برخی آن را لاکشری تلفظ می کنند از واژه انگلیسی Luxury گرفته شده است که به معنای لوکس، تجملاتی و تشریفاتی است.

جالب است بدانید که در زبان انگلیسی و در هر دو لهجه انگلیسی امریکایی و بریتانیایی کلمه Luxury به صورت لاکشری/ˈlʌk.ʃər.i/تلفظ می شود- البته در لهجه آمریکایی لاکژری نیز تلفظ می شود( برای معنا و تلفظ انگلیسی کلمه Luxury رجوع کنید به http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/luxury)

اگر به معنای انگلیسی کلمه لاکشری/لاکچری دقت کنید، در می یابید که زبان انگلیسی لاکچری(Luxury) به معنای راحتی زیاد بواسطه داشتن اقلام و دارایی های زیاد که ممکن است ضروری هم نباشند. ضمن اینکه این چیزهای مازاد و گرانقیمت به شما لذت و رفاه بیش از حد می دهد.

آپارتمان لاکچری یعنی چه معنای واقعی لاکچری لاکچری ویکی پدیا

در محیط و گفتگو جامعه ایرانی نیز کلمه لاکچری/لاکشری به این معنا کاربرد دارد و هنگامیکه گفته می شود فلان چیز لاکچری است یعنی یک کالا یا دارایی گرانقیمت است که رفاه و لذت بیش از حد برای صاحب آن می آورد. زندگی لاکچری/لاکشری هم به این معناست که شخصی که زندگی لاکچری دارد یعنی در رفاه و لذت بیش از حد بواسطه داشتن اجناس و دارایی های گرانقیمت و لوکس است مانند خانه لوکس و تشریفاتی، ماشین لوکس، لباس، مبلمان و اجناس لوکس که شاید ضروری نباشند و تنها سبب رفاه و لذت بیش از حد فرد می شوند.

نوشتن لاکچری به انگلیسی سبک زندگی لاکچری معنی کلمه luxury ساعت لاکچری چیست

اینکه این افراد (چه در ایران و چه در اقسی نقاط جهان) چگونه صاحب زندگی و دارایی های لاکچری و لوکس می شوند جای سوال دارد و به نظام اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هر کشور بر می گردد. متاسفانه در سالهای اخیر این سبک زندگی لاکچری در ایران نیز رواج یافته است و خودنمایی با آن بواسطه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گسترش یافته است که می تواند تبعات اجتماعی و فرهنگی نامناسبی داشته باشد.

 
تعریفی دیگر  : لاکچری یعنی چی ؟

چیزی که از همه  مهم تر است معنی لاکچری است کلمه  لاکچری جالب بدانید که نه در زبان فارسی ونه در  زبان اکلیسی معنی مشخصی ندارد ودر واقع این کلمه بی معنی LUXURY توسط ایرانیان اختراع شده است البته  حالا که کفتیم کلمه بی معنی است فکر نکنید  برخی دست از سر این کمله بر داشته اند بلکه تا جایی که عدهی برای تبلیغ پوشاک و غیره از این واژه است می کنند

لاکچری یعتی چه ؟ :  در زبان انگلیسی به صورت لاکشری تلفظ می شود و در زبان آمریکایی نیز لاگژری تلفظ می گردد این واژه  در واقع به عنوان یکی از واژه های انگلیسی است که  شکل اولیه آن در زبان لاتین به صورت LUXUS  بوده وبعد از آن  به شکل LUXURIA  در آمده است و مجددا به شکل  Luxurie در زبان فرانسوی تبدیل شده است و اما در آخر در زبان انگلیسی این کلمه به صورت Luxury در آمده است

 لاکچری یعنی چه

 در کشور ما می تواندلاکچری را به  معنی تجمل گرایی و تشریفات و لوکس بدانیم و کسانی که به این گونه  زندگی ها علاقه دارند بیشتر از واژه لاکچری استفاده می کنند اگر در گوگل  هم لاکشری را سرچ کنید جالبه که لاکچری را به شما پیشنهاد می دهد

 

 لاکچری یعنی | معنی لاکچری

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 15

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
لاکچری به چه معناست؟| لاکچری یعنی چه؟ | معنای لاکچری
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 15


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)