لاکچری به چه معناست؟ لاکچری یعنی چه؟ معنای لاکچری

لاکچری به چه معناست؟ لاکچری یعنی چه؟ معنای لاکچری

لاکچری از جمله کلماتی است که امروزه بسیار در جامعه ایران رواج یافته است و ممکن است برخی از افراد معنای آن را ندانند. در این نوشته سعی می شود ریشه و معنای کلمه لاکچری توضیح داده شود.

لاکچری که برخی آن را لاکشری تلفظ می کنند از واژه انگلیسی Luxury گرفته شده است که به معنای لوکس، تجملاتی و تشریفاتی است.

جالب است بدانید که در زبان انگلیسی و در هر دو لهجه انگلیسی امریکایی و بریتانیایی کلمه Luxury به صورت لاکشری/ˈlʌk.ʃər.i/تلفظ می شود- البته در لهجه آمریکایی لاکژری نیز تلفظ می شود( برای معنا و تلفظ انگلیسی کلمه Luxury رجوع کنید به http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/luxury)

اگر به معنای انگلیسی کلمه لاکشری/لاکچری دقت کنید، در می یابید که زبان انگلیسی لاکچری(Luxury) به معنای راحتی زیاد بواسطه داشتن اقلام و دارایی های زیاد که ممکن است ضروری هم نباشند. ضمن اینکه این چیزهای مازاد و گرانقیمت به شما لذت و رفاه بیش از حد می دهد.

در محیط و گفتگو جامعه ایرانی نیز کلمه لاکچری/لاکشری به این معنا کاربرد دارد و هنگامیکه گفته می شود فلان چیز لاکچری است یعنی یک کالا یا دارایی گرانقیمت است که رفاه و لذت بیش از حد برای صاحب آن می آورد. زندگی لاکچری/لاکشری هم به این معناست که شخصی که زندگی لاکچری دارد یعنی در رفاه و لذت بیش از حد بواسطه داشتن اجناس و دارایی های گرانقیمت و لوکس است مانند خانه لوکس و تشریفاتی، ماشین لوکس، لباس، مبلمان و اجناس لوکس که شاید ضروری نباشند و تنها سبب رفاه و لذت بیش از حد فرد می شوند.

اینکه این افراد (چه در ایران و چه در اقسی نقاط جهان) چگونه صاحب زندگی و دارایی های لاکچری و لوکس می شوند جای سوال دارد و به نظام اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هر کشور بر می گردد. متاسفانه در سالهای اخیر این سبک زندگی لاکچری در ایران نیز رواج یافته است و خودنمایی با آن بواسطه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گسترش یافته است که می تواند تبعات اجتماعی و فرهنگی نامناسبی داشته باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.2
sigmaمجموع آرا: 14

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 288
تعداد کل آرا: 3011
تعداد کل بازدیدها: 849993


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)