لاغری برای افراد دارای چاقی مزمن| چگونه می تواند چاقی مزمن را از میان برد

لاغری برای افراد دارای چاقی مزمن| چگونه می تواند چاقی مزمن را از میان برد

امروزه یکی از مشکلاتی که بسیار از مردم به ویژه در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته با آن مواجه هستند، مشکل چاقی می باشد، چاقی مزمن را اکثر پزشکان در زمره بیماری قرار می دهند و معتقدند که باید مانند یک بیماری درمان شود تا بیمار سلامتی لازم را بدست آورد.

کسانی که دارای بیماری چاقی مزمن هستند، برای لاغری به ورزش های توصیه شده از سوی پزشکان با احتیاط نگاه می کنند. چرا که اکثر افراد مراجعه کننده دچار بیماری ها جدی می باشند، که چاقی از علل آن می باشد. به همین دلیل برای لاغری بیماران دچار چاقی مزمن، پیشنهادهای ورزشی باید با توجه به ارگانیسم بدن تغییر کند و متناسب با ارگانیسم بدن آنها باشد.

در زمانی های اخیرا افرادی که می خواهند، لاغر شوند، رو به جراحی چاقی می آوردند. در این عمل جراحی معده کوچک می شود و بیمار شروع به کم غذا خوردن می کند. لاکن این روش هم می تواند عوارض جدی داشته باشد. چرا که این بخش از دنیای پزشکی هنوز جدید می باشد و در این مورد تحقیقات ادامه دارد. اما بیشتر خانم هایی که برای انجام عمل برداشتن چربی مراجعه می کنند، این کار را برای لاغری انجام نمی دهند، بلکه برای تنظم کردن استیل و فرم بدن انجام می دهند و آن را بهترین وسیله می دانند.

برای کسانی که دچار بیماری چاقی مزمن هستند، لازم است که، برنامه غذایی شخصی تهیه شود. که متناسب با شرایط عمومی و کلی بیمار باشد و برنامه رژیم غذایی با نظر متخصص تغذیه انجام شود تا در زمانی که دوره رژیم لاغری به پایان می رسد، دیگر بیماری مجدد چاق نشود، در رعایت و انجام چنین برنامه ای، در بسیاری از موارد، یک برنامه ماندگار تهیه می شود که بعد از پایان دوره رژیم، حداکثر تا دو کیلو گرم امکان چاق شدن مجدد فرد بیمار وجود دارد.

از دیگر مواد مناسب برای لاغری استفاده از آب می باشد، آب برای لاغری بسیار خوب است، برای لاغر شدن، در طول روز حداقل دو لیتر آب نوشیده شود. البته آب تنها برای کم کردن اضافه وزن به انسان کمک نمی کند، بلکه در درست کار کردن ارگانیسم بدن نقش بزرگی دارد. در طول روز توصیه می شود، بیش از غذا خوردن، آب نوشیده شود. نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا و یک ساعت بعد از غذا برای افرادی که دارای رژیم می باشند، بسیار مفید است.

اگر چه برخی از افراد برای لاغری از چای سبز و یا قرص های لاغری استفاده می کنند، ولی نوشیدن چای سبز موجب تغییر روحیه و شخصیت فرد می شود و استفاده از قرص های لاغری هم توصیه نمی شود.

متخصصان در مورد اشتباهات دوره رژیم لاغری در برخی از افراد گفته اند، که دشمن انسان روغن نیست، بلکه شکر است. چرا که از دیدگاه اکولوژی (Ecology) روغن سالم و طبیعی سبب افزایش وزن در انسان نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
لاغری برای افراد دارای چاقی مزمن| چگونه می تواند چاقی مزمن را از میان برد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)