لاغری با رژیم گرفتن | آیا رژیم گرفتن می توان لاغر شد

لاغری با رژیم گرفتن | آیا رژیم گرفتن می توان لاغر شد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/14

با توجه به تغییر سبک زندگی مردم در دوره معاصر که معمولاً تحرک کمتری دارند و کم نیز می خوابند، بسیاری از افراد دچار چاقی و اضافه وزن می باشد، از این رو، خیلی از مردم سعی می کنند غذا کمتر بخورند تا لاغر شوند، که البته کار راحتی نیست و خیلی ها ناتوان از انجام آن هستند، اما بر اساس تحقیقات می توان حتی با مصرف وعده های غذایی همیشگی هم لاغر شدن، برای لاغر شدن تنها باید مدت زمان خواب خود را افزایش دهید.

چاقی تنها یک عیب و نقص زیبایی نمی باشد. چاقی دلیل بسیاری از بیماری ها و اختللات مانند بیماری قلبی – عروقی، بیماری سیستم غدد درون ریز یا (Endocrine system)، بیماری ستون فقرات، بیماری های آنکولوژی و غیره می باشد و یکی از زمینه های و بسترهای ایجاد این بیماری است.

به همین دلیل انسان نه برای زیبا دیده شدن، بلکه برای سلامتی خود هم که شده باید، سعی کند اضافه وزن خود را کاهش دهد. اما شما هر انگیزه‌ای که داشته باشید، خواه لاغر شدن و خواه اتخاذ رژیم غذایی برای حفظ سلامت عمومی بدن، با وجود انواع بسیار متفاوت رژیم‌های غذایی معمولاً دچار تردید می‌شوید که کدام یک بهتر است.

لاغری با رژیم گرفتن | آیا رژیم گرفتن می توان لاغر شد

رژیم لاغری برای لاغر شدن و کاهش وزن ممکن است با مشکلاتی نظیر تحمل کردن گرسنگی و نخوردن طیف گسترده ای از مواد غذایی باشد. این بار با رژیم لاغری با توجه به اندازه های دستهایتان به راحتی و بدون تحمل گرسنگی وزن تان را کم کنید. خیلی مهم است که درست ترین روش کاهش وزن را برای متناسب کردن خودتان پیدا کنید و هیچوقت به سراغ قرص ها و مکمل های لاغری که این روزها تبلیغات آن را همه جا می بینید، نروید. اگر بتوانید یک رژیم لاغری سالم و درست را با یک برنامه تمرینی ترکیب کنید ، آنوقت این می تواند برگ عبورتان برای سریع ترین راه برای کاهش وزن به طور طبیعی باشد.

بر اساس عقاید اکثر انسان ها، تنها گرسنه بودن و کم کردن شدید غذا می تواند منجر به لاغری شود. البته این کارها برای بسیاری از مردم کاری بسیار سخت و دشوار می باشد. اما بر اساس نظر دانشمندان و متخصصان، حتی با تغذیه عادی هم می توان، وزن کم کرد. برای این تنها ... خوابیدن لازم است.

لاغری با رژیم گرفتن | آیا رژیم گرفتن می توان لاغر شد

اجداد بزرگوار ما در مقایسه با انسان های معاصر خیلی بیشتر می خوابیدند و لذا کم خوابی یکی از دلایل و علل اصلی چاقی انسان های معاصر می باشد. بر اساس تحقیقی که در آمریکا انجام شده است نشان می دهد که، تنها با افزایش زمان خواب، افراد موفق به کاهش وزن شده اند. در این تحقیق 50 نفر که دارای اضافه وزن بودن شرکت کرده اند. افرادی که شب های دیرتر از ساعت 22 نمی خوابند و کمتر از هشت ساعت خواب ندارد، در مقایسه با افرادی که در طول روز 6 ساعت و یا کمتر می خوابند، 20 درصد کمتر غذا مصرف می کنند. دانشمندان دلیل آن را با ترشح هورمون گرسنگی در ارگانیسم بدن که هورمون گرلین (ghrelin) است می دانند. افرادی که در ساعت های شب، کمتر می خوابند این هورمون بیشتر ترشح می کنند و لذا انسان در طول روز بیشتر غذا می خورد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 78
تعداد کل آرا: 3078
تعداد کل بازدیدها: 326451

نظرات کاربران

*
MH
م. ح ( 2019-03-05 15:49:56 )
این روش ها اگه جواب بده خیلی خوب و بهتر از عوارضی است که عمل های جراحی دارد