لاغری از طریق دویدن | طریقه صحیح و درست دویدن | لاغر شدن با دویدن صبحگاهی

لاغری از طریق دویدن | طریقه صحیح و درست دویدن | لاغر شدن با دویدن صبحگاهی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/08

لاغر شدن امروزه چیزی است که بسیاری از مردم به دنبال آن هستند و برای لاغر شدن به راه های مختلف از جمله گرفتن رژیم های غذایی لاغری و مصرف انواع داروهای چربی سوز و ورزش و غیره روی می آورند. یکی از راه هایی که در بین مردم برای لاغر شدن انجام می شود دویدن می باشد، که بسیاری از مردان و زنان هر روز با هدف لاغری و حفظ سلامتی خود شروع به دویدن می کنند. متخصصان و کارشناسان برای کسانی که می خواهند از طریق دویدن لاغر شوند توصیه هایی دارند، که این توصیه ها را تقدیم شما می کنیم.

در حال حاضر، بسیاری از مردم برای اینکه لاغر شوند و از سلامتی خود محافظت کنند، به دویدن روی می آوردند. اما برای اینکه دویدن مفید باشد، باید به درستی انجام شود. از این رو، متخصصان به افرادی که مشغول دویدن هستند، توصیه هایی را کرده اند. که عمل کردن به این توصیه ها، برای نتیجه گرفتن بسیار مهم و ضروری می باشد. از جمله توصیه های کارشناسان عبارتند hز:

1- افرادی که می خواهند به دویدن بپردازند، نباید در سلامتی خود دچار اختلال و مشکل جدی باشند. اگر دچار بیماری قلبی – عروقی، بیماری تنفسی و ... و یا دیگر بیماریها در اندام های و سیستم های بدن خود می باشید، حتماً قبل از شروع به دویدن با پزشک معالج خود مشورت کنید. چرا که احتمال دارد، دویدن برای شما نتیجه عکس داشته باشد.

2-  لازم است که اول وقت و سحر به دویدن بپردازید، صبح هوا تمیزتر می باشد. تنها دویدن در صبح اول وقت سبب افزایش متابولیسم بدن شده و به لاغری کمک می کند.

3- قبل از دویدن نمی توان غذا خورد. اما حتما آب بخورید. چرا که در زمان دویدن انسان به صورت شدید عرق می کند و این سبب تشنگی در بدن می گردد. لذا قبل از شروع به دویدن یک لیوان آب بنوشید. می توانید به آب یک قاشق چای خوری عسل هم اضافه کنید.

لاغری از طریق دویدن | طریقه صحیح و درست دویدن | لاغر شدن با دویدن صبحگاهی

4- برای دویدن لباس های سبک و راحت بپوشید. پوشیدن کفش ورزشی بسیار مهم می باشد. کفش وزرشی که درست انتخاب شده است، برای مفاصل و ستون فقرات مفید است و مانع ازایجاد اختلالات جدی در این نواحی می گردد. در مغازه های ورزشی کفش هایی مخصوص دویدن فروخته می شود. کف این گونه کفش ها ضخیم است و وسط آن برآمده می باشد، که از درد مفاصل و یا ستون فقرات و غیره پیشگیری می کند.

5- اگر شما قبل از این هیچ وقت به ورزش کردن مشغول نبوده اید، در این صورت احتیاط کنید. دویدن باید در طول 5 الی 10 دقیقه و به صورت آرام شروع شود. اگر بعد از دو دقیقه دچار تنگی نفس شدید، در این موقع دویدن را متوقف کنید و اگر نبض شما 140 و بیش تر آن می زند، دویدن را به تاخیر بیاندازید.

در طول یک الی دو هفته به مدت 30 الی 40 دقیقه با سرعت راه بروید. سپس می توانید شروع به دویدن کنید. اما حواستان به نبض تان باشد، که کمتر از 140 بزند.

6- افرادی که پیش از این ورزش نکرده اند، بهتر است یک روز در میان به دویدن مشغول باشند و ابتدا از 5 الی 10 قیقه شروع کنند. سپس دویدن را به صورت تدریجی تا 30 دقیقه می توانند، افزایش دهند و در طول هفته 5 بار به دویدن مشغول باشند. بر اساس نظر متخصصان، دویدن کمتر از 30 دقیقه کمکی به لاغری نمی کند. برای محافظت از سلامتی و مراقبت از سیستم ایمنی بدن و تقویت آن، حداقل باید 15 الی 20 دقیقه به صورت مفید دوید.

7- دویدن باید به انسان لذت بدهد و بعد از دویدن باید فرد خودش را سرحال حس کند. تنها در این صورت دیویدن برای سلامتی مفید خواهد بود. اگر انسان بعد از دویدن خود را خیلی خسته و بی حال حس می کند، دراین صورت باید زمان دویدن را کاهش دهد.

لاغری از طریق دویدن | طریقه صحیح و درست دویدن | لاغر شدن با دویدن صبحگاهی

8- در حال دویدن خود را جمع نکنید و مضطرب نباشد. در موقع دویدن بدنتان را مقداری به جلو خم کنید. اما سرتان را زیادی به پایین خم نکنید و به زیر پایتان نگاه نکنید. پنجه های خود را به صورت کامل بر زمین نگذارید. اول به زمین پاشنه پا و سپس نوک پنجه ی پا گذاشته شود. اگر در موقع دویدن شما به یکبار همه پای خود را زمین می گذارید. این می تواند، سبب ایجاد اختلال در پا و ستون فقرات شود.

9- گاهی می شنویم که، می گویند، در زمان دویدن تنها باید از طریق بینی نفس کشید، این اشتباه می باشد. در زمان دویدن هم از طریق بینی و هم از طریق دهان نفس کشیدن لازم است.

10- در نظر داشته باشید که پارک ها و استادیوم ها بهترین مکان برای دویدن هستند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299005

نظرات کاربران

*