قوانین جدید راهنمایی رانندگی برای دریافت گواهینامه

قوانین جدید راهنمایی رانندگی برای دریافت گواهینامه

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی، سردار تقی مهری، خبر از اعمال قوانین جدیدی برای کسانی می خواهند گواهینامه پایه سوم یا دوم دریافت کنند، داد.

در زیر به این قوانین جدید برای تازه گواهینامه ها خواهیم پرداخت:

  • فردی که به تازگی گواهینامه گرفته تا سه ماه حق رانندگی به تنهایی ندارد. یک نفر دارنده ی گواهینامه پایه دوم یا سوم باید کنار آن ها بنشیند و یا یک سال از تاریخ صدور گواهینامه ی فرد سپری شده باشد.
  • این افراد از ساعت 12 تا 5 صبح حق رانندگی ندارند، ضمن اینکه حق رانندگی خارج از شهر را ندارند ومگر اینکه تا 25 کیلومتر در بزرگراه های شهر باشد.
  • باید علامت اخطاری راننده در قسمت جلوی خودرو سمت راست و بر روی شیشه عقب سمت چپ نصب شده باشد.
  • اگر راننده تازه گواهینامه باعث حادثه تصادف ساز شود یا در یک تصادف مقصر باشد، گواهینامه وی ضبط می شود و به شهری که گواهینامه را گرفته برگردانده می شود و فرد نیز تا یک ماه فرصت دارد به محل صدور گواهینامه مراجعه کند و توسط پلیس به آموزشگاه رانندگی معرفی می شود و مجددا باید گواهینامه بگیرد.
  • این افراد باید 24 ساعت دوره ی عملی و 16 ساعت تئوری را طی کنند و با شرکت در آزمون گواهینامه بگیرند .
  • افرادی که موتور سیکلت جدید دریافت می کنند، حق ندارند موتور بیشتر از 125 سی سی برانند و همچنین از 10 شب تا 5 صبح اجازه موتورسواری ندارند. ضمن اینکه فقط حق رانندگی در شهر را دارند و تنها تا 25 کیلومتر خارج از شهر مجاز به رانندگی هستند.
  • این طرح به مدت یک سال از ماه آینده اجرا می شود و باید به آموزشگاه ها و مراکز راهنمایی و رانندگی به صورت دستورالعمل ابلاغ شود.

همچنین رییس پلیس راهنمایی رانندگی مطالبی در مورد شماره گذاری خودروهای جدید، ترافیک تهران و عدم شماره گذاری خودروهای آمریکایی، عنوان کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 427
تعداد کل آرا: 2938
تعداد کل بازدیدها: 277440


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)