قهوه به سبک پالو چیست | نوشیدن قهوه به سبک پالو چه فوایدی دارد | قهوه پالو چه خواصی دارد

قهوه به سبک پالو چیست | نوشیدن قهوه به سبک پالو چه فوایدی دارد | قهوه پالو چه خواصی دارد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/19

تحقیقات بسیاری، نوشیدن قهوه را با مزایای سلامتی متعدد مانند کاهش خطر ابتلا به زوال عقل، افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست، مرتبط دانسته انداما بسیاری از ما درباره فواید نوشیدن قهوه به سبک پالو چیزی نمی دانیم.در این مطلب ما شما را با فواید نوشیدن قهوه به سبک پالو آشنا می کنیم.

صبح خود را با نوشیدن قهوه به سبک پالو شروع کنید
رژیم غذایی پالو سعی می کند تا به رژیم غذایی اجداد و نیاکان ما نزدیک شود. موادی مثل حبوبات، غذا های آماده، شکر و الکل باید از رژیم غذاییتان حذف شوند. اگر شما قهوه تان را با شکر و شیر دوست دارید، کمی سخت است که بخواهید آن را دوباره طعم دار کنید. موادی که در این دستورالعمل استفاده می شوند برای سلامتی مفید و سودمند هستند .
نوشیدنی به سبک پالو شامل:روغن نارگیل، شیر نارگیل و پودر کاکائو است. این مواد از طریق بهبود عملکرد سم ­زدایی و افزایش سطح HDL بدون اثر گذاشتن روی سطح LDL باعث کاهش التهاب و افزایش سلامت قلب می شوند. شیر نارگیل را در جایخی فریز کنید. قهوه تان را با روغن، وانیل و پودر کاکائو مخلوط کنید .

فواید روغن نارگیل
روغن نارگیل در دستور پالو درون قهوه مخلوط می شود. این کار کمک می­ کند تا قهوه نرم و صاف شود، فقط دقت کنید که روغن نارگیل خام و ارگانیک باشد، فواید آن عبارتند از :
باعث بهبود عملکرد مغز می شود .
سطح کلسترول خوب را افزایش می دهد بدون این که بر کلسترول بد اثری بگذارد .
خاصیت آنتی اکسیدانی دارد .
سطح استرس را کاهش می دهد .

فواید شیر نارگیل
شیر نارگیل به عنوان لبنیات پیشنهاد می شود. مقوی و خامه ای و به اندازه شیر لذیذ و خوش­مزه است. در این دستور، شما باید آن ها را در جایخی فریز کنید و به صورت مکعب در بیاورید و در نوشیدنیتان مخلوط کنید. شما می توانید این یخ ها را با اسموتی یا دسرهای خنک خود مخلوط کنید. نموارد زیر سودمندی شیر نارگیل را ذکر می کند :
افزایش دهنده سطح کلسترول خوب (HDL ) بدون اثر گذاشتن بر سطح کلسترول بد (LDL)
کاهش دهنده التهاب و زخم و سوزش معده

فواید پودر کاکائو
پودر کاکائو مزه و بو خوبی به نوشیدنی می دهد. حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام پلی فنول است که ممکن است به جلوگیری از بیماری هایی مانند سرطان کمک کند . دارای خواص ضد التهابی است که می تواند از آسیب و فرسایش جلوگیری کند .
سلامتی قلب و عروق را بهبود می بخشد .

مواد تشکیل دهنده نوشیدنی به سبک پالو :
1 قاشق چای خوری روغن نارگیل
2 فنجان قهوه
1 عصاره وانیل
2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
1 فنجان شیر نارگیل
1 قاشق غذاخوری عسل یا شکر نارگیل (اختیاری)

دستور آماده سازی به روش پالو
در شب قبل، شیر نارگیل خود را در جا یخی بریزید و یک شب را یخ بزند .

روز بعد، قهوه، روغن نارگیل، پودر کاکائو و وانیل را مخلوط کنید .

اگر خواستید، می ­توانید شیرین­ کننده را اضافه کنید .

حدود 3 کوب شیر نارگیل یخ­ زده را به لیوان خود اضافه کنید و در قهوه مخلوط کنید .

بهترین زمان نوشیدن قهوه

برای اینکه قهوه ی صبحگاهی تان حسابی سرحالتان بیاورد باید بین ساعت 9.30 تا 11.30 نوشیده شود. به خاطر این که در این ساعات از روز میزان کورتیزول (هورمون استرس) در پایین ترین میزان خود قرار دارد. این هورمون در ساعت 8 تا 9 صبح و همچنین 5.30 تا 6.30 عصر در بیش ترین میزان خود قرار دارد و بعد از آن کاهش می یابد .

به عقیده ی این متخصص افرادی که قهوه شان را به محض بیدار شدن و قبل از ساعت 9.30 می نوشند باید یک قهوه بسیار غلیظ نوش جان کنند تا به تأثیر دلخواهشان برسند. از آنجایی که میزان کورتیزول در این ساعت بالاست باید قهوه ی بیشتری هم بنوشید تا موثر عمل کند .

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 521
تعداد کل نظرات : 17
تعداد کل آرا: 359
تعداد کل بازدیدها: 159565

نظرات کاربران

*