قاعدگی چیست؟ ممنوعیت های زمان قاعدگی کدامند؟

قاعدگی چیست؟ ممنوعیت های زمان قاعدگی کدامند؟

دختران و زنان بعد از سن بلوغ به صورت مرتب هر ماه دچار پریودی و قاعدگی می شود، قاعدگی در زنان روندی طبیعی و معمولا می باشد که برای بارداری و حاملکه شدن می باشد. در زمان قاعدگی زنان معمولا بی حوصله می شود و در ناحیه شکم و زیر شکم دارای درد می باشند، بسیار از محققان و پژوهشگران انجام برخی از کارها در زمان قاعدگی را توصیه نمی کنند، که مهمترین آنها را در این مطلب تقدیم شما می کنیم.

در زمان قاعدگی در ارگانیسم بدن انسان تغییرات زیادی رخ می دهد. به همین دلیل در زمان قاعدگی برخی محدودیت ها وجود دارد. که مهمترین آنها عبارتند از:

1- داشتن روابط جنسی: در زمان قاعدگی دهانه رحم باز می باشد، در نتیجه احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می دهد، خون دوره قاعده برای گسترش عفونت شرایط مناسبی را پدید می آورد.

2- رنگ کردن مو: در زمان قاعدگی هورمون های زنانه به صورت شدید تغییر می کند، به همین دلیل رنگ کردن مو در این موقع مناسب نمی باشد چرا که می تواند نتایج ناخواسته به وجود آورد.

3- معالجه پوسیدگی دندان و یا کشیدن دندان؛ در زمان حاملگی هم تغییرات زیادی در هورمون ها رخ می دهد که احتمال اینکه خون لخته وجود دارد و هم در ترکیبات خون تغییراتی به وجود می آید. به همین دلیل احتمال خونریزی و دیگر مشکلات زیاد می باشد و حتی می تواند منجر به بیهوشی شود.

4- انجام دادن عمل های جراحی: اگر عمل حراجی فوری نمی باشد، در زمان قاعدگی بهتر می باشد که عمل جراحی انجام نشود، چرا که خونریزی و دیگر مشکلات دراین زمان بیشتر می باشد.

5- خوردن غذاهای نمکی: قبل از قاعدگی و در زمان قاعدگی در ارگانیسم بدن انسان مایعات جمع می شود و در نتیجه سبب ورم می گردد. غذاهای نمکی سبب می شود که مایعات در بدن باقی بماند و دفع نشود و خطرات آن خیلی بیشتر شود.

6- استفاده از برخی داروهای گیاهی و برخی از داروهای شیمیایی: داروهایی گیاهی و شیمیایی که سبب رقیق شدن خون می شوند، برای نمونه آسپرین، سبب افزایش بییشتر خونریزی می شود.

7- لایه برداری، تمیز کردن پوست، لیفتینگ (بالا کشیدن پوست) و سایر کارهای آرایشی مانند اینها در زمان قاعدگی بهتر است، انجام نشود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
قاعدگی چیست؟ ممنوعیت های زمان قاعدگی کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)