قاعدگی باید چگونه باشد| سیکل قاعدگی نرمال

قاعدگی باید چگونه باشد| سیکل قاعدگی نرمال

قاعدگی و یا پریود شدن یکی از کارکردهای طبیعی ارگانیسم بدن زنان می باشد. با این حال در بسیاری از مواد قاعدگی شرایط و معیارهای لازم را ندارد و موجب ناراحتی و اذیت خانم ها می شود. به همین دلیل لازم است در مورد سیکل قاعدگی و غیره اطلاعاتی داشته باشیم.

قاعدگی معمولا از سن 11 تا 15 سالگی شروع می شود. در بیشتر موارد بستگی به عامل ژنتیکی دارد. با این حال، اگر قاعدگی تا 17 سالگی رخ ندهد و یا زودتر از 10 سالگی به وجود آید، این از دیدگاه پاتولوژی (آسیب شناسی) اختلال محسوب می شود. بعد از شروع قاعدگی در سال اول احتمال دارد، که قاعدگی منظم نباشد. اما سپس دوره قاعدگی منظم می شود. یعنی قاعدگی در هر ماه در روزهای معینی تکرار می شود. اگر این نظم به وجود نیاید. لازم است به پزشک مراجعه شود.

دوره قاعدگی (فاصله زمانی مابین پریودی) می تواند 21 الی 35 روز باشد. در صورتی که دوره زمانی کوتاه تر از این و یا بلندتر از این، یعنی کوتاه بودن دوره قاعدگی و یا زیاد بودن دوره قاعدگی دارید، نیاز است به پزشک مراجعه کنید.

خونریزی در زمان قاعدگی می تواند از 3 تا 7 روز ادامه داشته باشد. اگر قاعدگی بیش از هفت روز ادامه دارد و خونریزی کاهش پیدا نکرده است. حتما به پزشک مراجعه کنید.

در زمان قاعدی نیاز است که، نوار بهداشتی های استفاده شده اگر لازم شد هر 3 الی 4 ساعت تعویض شود. اگر بعد از یک الی دو ساعت نیز نوار بهداشتی به صورت کامل پر شد، نیاز است آن را تعویض کنید، البته خونیریزی شدید می تواند خطرناک باشد و لازم است به پزشک مراجعه شود.

در زمانی قاعدگی احتمال دارد، دردهایی که زیاد شدید نیستند به وجود آید. اما اگر دردها بسیار شدید است و زن زود به زود از قرص های مسکن استفاده می کند، این می توان علائم و نشانه در اختلال و آسیب باشد.

در دوره قاعدگی ترشحات قاعدگی نباید بوی بد و تندی داشته باشد. در بین قاعدگی ترشحات خونی، خونریزی در زمان رابطه جنسی، دلیلی برای مراجعه به دکتر می باشد. بعد از این که قاعدگی به صورت کامل تمام شد یعنی در دوره یائسگی، بعد از یک سال اگر ترشحات خونی در زنان وجود دارد. ترشحات خونی در دوره یائسگی علائم بیماری های بسیار جدی می باشد و حتی می تواند نشانه بیماری سرطان نیز باشد.

در زمان حاملگی قاعدگی امکان ندارد. در زمان حاملگی وجود ترشحات خونی بسیار خطرناک می باشد و نشانه اختلال در بارداری می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
قاعدگی باید چگونه باشد| سیکل قاعدگی نرمال
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)