فیلم: 10 حقیقت عجیب و شوکه کننده در مورد کره شمالی

فیلم: 10 حقیقت عجیب و شوکه کننده در مورد کره شمالی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/21

کشور کره ی شمالی کشور بسیار عجیبی است که با قوانین خاصی اداره میشود. کشوری ایزوله با یک حکومت کاملا دیکتاتوری و موروثی که تنها با چند کشور در دنیا رابطه محدود دارد. برخی افراد از سر کنجکاوی قصد سفر به کره شمالی را دارند. به تازگی کره شمالی اجازه ی بازدید به توریست ها را می دهد اما شاید با دانستن حقایقی که در این مطلب درباره ی کره شمالی خواهید شنید، از رفتن به این کشور منصرف شوید.

عکس های کمیابی از کره شمالی در دنیا منتشره شده و همچنین قوانین عجیب کره شمالی در دنیا زبان زد است. در فیلمی که در این مطلب خواهید دید، به برخی از عجیب ترین قوانین این کشور اشاره شده.

مدل مو!

در این کششور تنها 28 مدل مو مجاز می باشد و افراد باید از بین این مدل ها یکی را انتختاب کنند و حق ندارند مدل مویی جز این 28 مدل انتخاب کنند. همچنین زنان متاهل در کره ی شمالی حتما باید مدل موی کوتاه انتخاب کنند.

هزینه  های عجیب

در تمام دنیا معمولا هزینه های وسایل آموزش و مدرسه، توسط خود مدرسه تامیین می شود اما در کره شمالی والدین باید همه ی هزینه ها از نیمکت های مدرسه گرفته تا هزینه ی ساخت مدرسه را خودشان بپردازند.

فیلم پولگاسری

در سال 1985 کره شمالی یک کارگردان اهل کره جنوبی را دزدید تا نسخه ی کره ای فیلم گودزیلا را برای این کشور بسازد! این کارگردان اهل کره جنوبی این فیلم را ساخت و نام آن را پولگاسری گذاشت. کارگردان و زنش در نهایت موفق شدند از کره شمالی فرار کنند.

رسانه های محدود

رسانه ها در کره ی شمالی بسیار محدود هستند. تمام روزنامه ها و نهاد های خبری تنها می توانند در جهت تبلیغ سیاست حاکم خبر منتشر کنند و همه باید مدح گوی رهبر و حکومت او باشند. تنها سه کانال تلویزونی در کره شمالی وجود دارد.

یک روستای نمایشی

کره شمالی در مرز خود با کره جنوبی یک روستا ساخته که گنجایش جمعیت زیادی را دارد و این روستا به امکانات درمانی و رفاهی مجهز می باشد که کره ی شمالی نام آن را روستای صلح گذاشته. اما این روستا سال های زیادی است که خالی از سکنه است و تنها جنبه ی نمایشی دارد.

بازار سیاه شیرینی جات!

به دلیل قحطی بی سابقه ای که در سال 1990 در کزه شمالی اتفاق افتاد و کمبود برخی مواد غذایی، دولت کره شمالی برخی غذاها مانند شیرنی جات، پیتزا و همبگر را ممنوع اعلام کرد. و این مواد غذایی تنها در ادارات کره ی شمالی آزاد هستند.

خود کفایی در تولید کود

برای سال های سال شوروی سابق کود کره شمالی را برای کشاورزی تهیه می کرد اما با فروپاشی شوروی و به دلیل نداشتن رابطه کره شمالی با سایر کشورها، این کشور شروع به تولید نوع متفاوتی از کود کرد که با آن کشاورزی کند.

تقویم و سال متفاوت

در کره شمالی هیچ کدام از تقویم های مرسوم در دنیا مورد استفاده قرار نمی گیرند و از تاریخ تولد کیم اینگ سول به عنوان مبدا تاریخ استفاده می کنند!!! و به جای سال 2017 در کره ی شمالی سال 105 می باشد.

شهر مقامات

پیونگ یانگ، پیتخت کره شمالی جمعیتی معادل 3 میلیون دارد اما همه ی مردان و زنان کره شمالی نمی توانند به این شهر وارد شوند و تنها عده ی خاصی در آن هستند. پیونگ یانگ از نظر امنیتی بسیار پیشرفته است. برق در تمام ساعات روز در این شهر وجود دارد و ورودی شهر بسیار شیک است. اما بقیه شهرهای کره شمالی به این شکل نیستند

مجازات برای ناراحت نبودن!!!

بعد از مرگ رهبر بزرگ کره ی شمالی کیم جونگ ایل تمام کشور غرق در غم شد. همه ی مردم باید گریه می کردند و هر شهروندی که گریه نمی کرد با مجازات سنگینی مواجه می شد!!

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 2.5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 841
تعداد کل آرا: 5540
تعداد کل بازدیدها: 1657049

نظرات کاربران

*