فیلم: چگونه با موبایل یا تبلت نشانگر موس کامپیوتر را کنترل کنیم؟

فیلم: چگونه با موبایل یا تبلت نشانگر موس کامپیوتر را کنترل کنیم؟

برای بسیاری از افرادی که زیاد با کامپیوتر کار می کنند، استفاده از موس مشکلات مختلف و متعددی مانند آرتروز دست و گردن یا دیگر آسیب ها به دست یا دیگر قسمت های بدن وارد می کند. بنابراین استفاده از ابزارها و روش های جایگزین موس می تواند مفید و موثر باشد. در این نوشته و در فیلم زیر یکی از این ابزارها که استفاده از موبایل یا تبلت برای کنترل حرکات نشانگر موس است، معرفی می شوند.

برای اینکه از گوشی تلفن هوشمند یا تبلت خود به جهت حرکت دادن نشانگر موس بر روی صفحه نمایش کامپیوتر استفاده کنیم، شما نیازمند یک نرم افزار و اپلیکیشن هستید. در نمونه ای که در فیلم زیر معرفی می شود مجموع یک نرم افزار که بر روی رایانه شخصی/لپ تاپ نصب می شود و یک اپلیکیشن که بر روی گوشی تلفن هوشمند/موبایل نصب می شود، امکان حرکت دادن موس از طریق لمس صفحه نمایش موبایل را میسر می سازد. با نصب این نرم افزار و اپلیکیشن شما از طریق اتصال وای فای لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلفن هوشمند/موبایل خود متصل می سازید و از قابلیت های این مجموعه نرم افزار برای کنترل از راه دور نشانگر موس کامپیوتر استفاده می کنید.

این اپلیکیشن برای سیستم عامل های ویندوز، سیستم عامل مک(Mac Os) و لینوکس و همچنین اندروید و آی او اس(iOS) برای موبایل قابل نصب و استفاده هستند و ویژگی ها و قابلیت های زیر را دارد:

قابلیت حرکت دادن نشانگر موس با استفاده از ژیروسکوپ گوشی هوشمند: همانطور که می دانید تلفن های هوشمند از یک ژیروسکوپ و شتاب سنج برخوردارند که با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید با حرکت دادن گوشی تلفن هوشمند نشانگر موس را روی صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ خود تکان دهید.

قابلیت شخصی سازی کردن قابلیت های این نرم افزار و انتخاب ویژگی هایی که می خواهید از آن استفاده کنید در این مجموعه نرم افزار و اپلیکیشن وجود دارد.

قابلیت تشخیص صوت: این اپلیکیشن با ویژگی تشخیص صوت اندروید و iOs هماهنگ شده و از طریق این قابلیت شما می توانید با صدای خود تایپ کنید.

با استفاده از دکمه های فیزیکی کنترل صدا بر روی گوشی هوشمند خود می توانید صدای کامپیوتر/لپ تاپ را کنترل کرده و همچنین اسلاید ها را حرکت دهید.

فیلم زیر نحوه کار با نرم افزار و اپلیکیشن کنترل از راه دور و با موبایل نشانگر موس را نشان می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 260
تعداد کل نظرات : 65
تعداد کل آرا: 1004
تعداد کل بازدیدها: 105890


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)