فیلم: مردم کشورهای مختلف در مورد ایران چگونه فکر می کنند؟

فیلم: مردم کشورهای مختلف در مورد ایران چگونه فکر می کنند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/05

مردم کشورهای دیگر در مورد ما چگونه فکر می کنند؟ آیا آنها چیزی از فرهنگ ما می دانند یا اطلاعاتشان تنها در حد اخباری است که از طریق رسانه ها در مورد ایران می شنوند؟ آیا آن ها کشور ما را یک خطر می دانند و یا تصویر مثبتی از کشور و فرهنگ ما دارند. در این مطلب و در فیلمی که با یکدیگر مشاهده خواهیم کرد، که سوالاتی از مردم در مورد کشور ما ایران پرسیده شده و مردم نظراتشان را در مورد ایران بیان کرده اند. در ادامه با ما همراه باشید.

این مصاحبه در محلی ضبط شده که یکی از مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری کشور کرواسی است و تعداد بسیار زیادی توریست و گردشگر در این مکان حضور دارند. این گردشگر ها که هر کدام از کشورهای مختلفی آمده اند. کشورهایی چون کرواسی، آلمان، روسیه، فرانسه، آمریکا و... و همچنین سن و سالشان متفاوت است، نظرات جالب و بعضا عجیبی در مورد کشور ما دارند. با هم این فیلم را مشاهده خواهیم کرد و پس از آن توضیحاتی در مورد آن خواهیم داد.

همانطور که مشاهده کردید نظرات افراد مختلف در مورد ایران متفاوت است. بسیاری از افراد اطلاعات بسیار کمی در مورد ایران دارند به طوری که برخی از حوانان که اطلاعات کمتری دارند تصور می کنند ایران یک کشور عرب زبان است. و حتی برخی در مورد موقعیت جغرافیایی ایران نیز چیز زیادی نمی دانند و اطلاع ندارند ایران کجای دنیا است!

اما برخی افراد دیگر، اظهار می کنند که چیزی که از رسانه ها و اخبار در مورد ایران شنیده اند مربوط به مسائل هسته ای و اتمی و همچنین جنگ است. این افراد می گویند اطلاعاتشان محدود به اخبار رسانه ها است و آن ها چیز زیادی از ایران نمی دانند.

اما عده ای دیگر از افراد که به نظر می رسد قشر تحصیل کرده تر جامعه هستند، نظراتی در مورد وضعیت سیاسی، حکومت ایران، فرهنگ مردم ایران، وضعیت زنان ایران و سایر مسائل مطرح می کنند. عده ای از آن ها اعتقاد دارند تصویری که رسانه ها، به خصوص رسانه های آمریکایی از ایران ساخته اند، تصویر واقعی نیست و رسانه ها تنها به دنبال ترساندن مردم هستتند. در این میان برخی هم به دوستانه بودن و گرم بودن فرهنگ ایرانی باور دارند و به تجربیات خوبی که در برخورد با ایرانی ها داشته اند اشاره می کنند.

اما چند تن از افراد مسنی که در این فیلم با آن ها مصاحبه شده، اطلاعاتی در مورد رژیم سابق ایران، شاه پهلوی، انقلاب ایران ، آیت الله خمینی و.... نیز دارند و نظر بیشتر این افراد، پا به سن گذاشته، در مورد ایران مثبت است.

همانطور که گفته شد نظرات مردم مختلف دنیا در مورد ایران بسیار متفاوت است اما مسئله ای که مشهود است این است که اکثریت نسل جوان کشورهای غربی، چیز خاصی در مورد ایران نمی دانند و بیشتر تحت تاثیر رسانه ها هستند.

نمونه دیگری از نظرات مردم کشور های دیگر و توریست هایی که به ایران سفر کرده اند را می توانید در فیلم تجربه یک دختر از سفر به ایران مشاهده نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 866
تعداد کل آرا: 5715
تعداد کل بازدیدها: 1877996

نظرات کاربران

*