فیلم: استفاده ابزاری و جنسی از زنان در تبلیغات رسانه ای

فیلم: استفاده ابزاری و جنسی از زنان در تبلیغات رسانه ای

سالهاست که در حوزه رسانه ها و تبلیغات از جذابیت های ظاهری و جنسی(Sexy) زنان(Women) به منظور جذب مخاطب در حوزه های مختلف استفاده می شود. این مسئله در کشورهای غربی و با نظام های کاپیتالیستی بیشتر دیده می شود؛ زیرا اساسا در این نظام ها بحث رقابت بین شرکت ها، برندها و محصولات بیشتر و شدیدتر است و بطور کل تلاش هر شرکت یا برندی این است که مخاطبان و مشتریان بالقوه بیشتری نسبت به رقیب جذب کند. برای مطالعه بیشتر درخصوص نحوه تاثیرگذاری رسانه ها بر ذهن و مغز انسان مقاله  نحوه کنترل و تاثیرگذاری رسانه ها بر مغز و ذهن انسان را مطالعه نمایید.

در فیلم زیر که زیر نویس فارسی نیز دارد، یکی از سخنرانان و متخصصان حوزه تبلیغات آمریکایی درخصوص استفاده ابزاری و افراطی از جذابیت های جسمی و جنسی زنان در حوزه های تبلیغات(Advertisement)، مد(modeling)، سینما، مطبوعات و غیره به منظور جذب مخاطب و ایجاد یک الگوی ذهنی برای زنان و دختران جوان، توضیح می دهد. رسانه ها از ابزارهایی مانند تغییر در عکس، اجبار به لاغر کردن یک مدل یا بازیگر زن و امثالهم به منظور نشان دادن یک نما و چهره جذاب از زن استفاده کرده اند.

همانطور که در فیلم مشاهد می کنید. افراط در این امر سبب شده است که مشکلاتی برای بسیاری از این زنان و دختران مدل یا بازیگر پیش آید. در کنار مشکلاتی مانند سوء تغذیه که ناشی از لاغری مفرط است، این افراط در نشان دادن یک چهره و ظاهر زیبا و جنسی از زنان سبب شده است که حتی برخی از زنان مدل یا بازیگران معروف هالیوود نسبت به این امر اعتراض داشته باشند. بطور نمونه کیت وینزلت از یک روزنامه به دلیل تغییر در عکس او و نمایش ظاهری متفاوت از ظاهر واقعی او بر روی مجله شکایت کرد. در واقع مسئله این است که تمایل زیادی به ایجاد یک ظاهر و بدن بسیار لاغر(Slim) از زنان وجود دارد و در مواردیکه لاغری بیش از این ممکن نیست، رسانه هایی مانند مجلات و روزنامه ها از ابزارهای ویرایش عکس مانند فوتوشاپ به منظور تغییر در  ظاهر و بدن بازیگر یا مدل استفاده می کنند که نمونه کیت وینزلت(Kate Winslet) یکی از آن موارد بوده است.

فیلم: استفاده ابزاری و جنسی از زنان در تبلیغات رسانه ای

متاسفانه آنگونه که این سخنران بیان می کند، این شکل افراطی بر دختران و کودکان زیر سن بلوغ نیز تاثیرگذار بوده است که عواقب نگران کننده ای هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی برای آنها دارد. در واقع یکی از مشکلات این است که با ترسیم یک چهره ایده آل از زن(آنگونه که در مدل ها و بازیگران زن هالیوود نمایش داده می شود) همه این نوجوانان و کودکان دختر در تلاش برای تغییر ظاهر و بدن خود و رسیدن به این چهره ظاهری مطلوب هستند که این عواقب مانند سوء تغذیه یا مشکلات روحی مانند داشتن دو شخصیت متفاوت ایجاد می کند- همانگونه که سیندی کرافورد(Cindy Crawford) بیان می کند که دوشت داشتم من سیندی کرافورد بودم؛ چون چهره تغییر یافته و آرایش شده او بسیار متفاوت از چهره واقعی او است.

پیشنهاد می شود که مقاله و فیلم معیارهای زیبایی زنان و دختران در کشورهای دنیا چیست؟ همراه فیلم و دوربین مخفی: آیا همه زنان و دختران خود را زیبا می بینند و جذاب می دانند که مطالب مکمل این مقاله و فیلم هستند را نیز مطالعه و تماشا نمایید.

توصیه می شود این فیلم که استفاده ابزاری و جنسی از زنان در رسانه ها و تاثیر آن بر دختران و زنان جامعه را نشان می دهد، تماشا نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1241
تعداد کل بازدیدها: 174490


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)