فیلم گجت های اینترنت اشیا: رختخواب و بالشت هوشمند

فیلم گجت های اینترنت اشیا: رختخواب و بالشت هوشمند

در مقالات گذشته از جمله مقالات و فیلم های گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: چمدان های هوشمند(همراه فیلم) و سازه های گیاهی و درختان هوشمند متصل به اینترنت اشیا(همراه فیلم) برخی از گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا معرفی شدند. در این نوشته و فیلم دو دستگاه و گجت بسیار جالب و کاربردی اینترنت اشیا که در مجموع یک رختخواب هوشمند و تمیز را برای شما فراهم می کنند، معرفی می شوند.

سیستم محافظت در برابر حشرات(بویژه ساس)

حشرات موذی بویژه ساس ها حیوانات آزاردهنده ای هستند که اگر بدن شما را نیش بزنند، موجب خارش و اذیت شما می شوند. ضمن اینکه این حشرات به دلیل ریز بودن از دیدها پنهان بوده و به راحتی در مکان هایی مانند رختخواب جای گرفته و از مکانی به مکان دیگر منتقل می شوند. اخیرا دستگاهی توسط شرکت دلتا فایو به منظور دور کردن این حشرات از رختخواب شما دور می کند.

سیستم محافظت در برابر حشرات دلتا فایو در واقع یک سیستم هشدار است که بر موجودات از جمله حشراتی مانند ساس نظارت دارد و نزدیک بودن یا وجود آنها در محل زندگی یا خواب شما را به شما اطلاع می دهد.

دستگاه محافظت در برابر حشرات دلتا یک دستگاه کوچک با قابلیت اتصال از طریق وای فای است که می توان آن را در بالای تختخواب یا کنار رختخواب نصب کرد یا قرار داد. این دستگاه بدون استفاده از هیچ ماده سمی قابلیت به دام انداختن انواع حشرات از جمله ساس، مورچه، سوسک و مارمولک را دارد. هنگامیکه حشره به دام افتاد این سیستم پیامی به صاحب آن در قالب یک عکس از طریق پیامک یا ایمیل ارسال می کند و شما می توانید نسبت به دفع یا کشتن این حشرات اقدام کنید.

فیلم زیر نحوه استفاده از این سیستم هوشمند و متصل به اینترنت اشیا برای دفع حشرات موذی در رختخواب را نشان می دهد:

بالشت هوشمند

این بالشت در واقع یک بالشت فومی حافظه دار با قابلیت جذب رطوبت است که قابلیت های متعدد و مختلفی دارد. این بالشت قابلیت تشخیص خر و پف بصورت خودکار را داشته و سپس با لرزاندن خود وضعیت سر شما را بدون اینکه از خواب بیدار شوید، تغییر می دهد. همچنین این بالشت حرکات شما در هنگام خواب و میزان و شدت خر و پف شما را ردگیری و نظارت می کند تا گزارش روزانه ای درخصوص کیفیت خواب شما از طریق اپلیکیشن تلفن هوشمند شما بدست دهد.

ضمن اینکه این بالشت هوشمند، قبل از خواب می تواند از طریق سیستم بی سیم(wireless) موسیقی یا هرگونه فایل صوتی را پخش کند بدون اینکه موجب اذیت همسر یا کسی که در کنار شما خوابیده گردد. همچنین شما می توانید یک زنگ هشدار هوشمند که در یک بازه زمانی مشخص شما را بیدار می کند، برای آن تعریف کنید تا زمان خواب شما به بهترین نحو تنظیم گردد.

فیلم زیر نحوه کار این بالشت هوشمند، ارگونومیک و نرم را نمایش می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 231
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 804
تعداد کل بازدیدها: 58837


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)