فیلم هفت ,ورزش و نرمش برای کاهش و غلبه بر استرس و اضطراب

فیلم هفت ,ورزش و نرمش برای کاهش و غلبه بر استرس و اضطراب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/16

بسیاری از مواقع ما به دلیل شرایط دشوار کاری دچار استرس و اضطراب می شویم. راه های مختلفی برای کاهش و از بین بردن استرس وجود دارد. یکی از این راه ها نرمش و ورزش کردن است. در این مقاله و فیلم چند حرکت بدنی و نرمش که برای کاهش استرس، اضطراب و تنش عصبی مناسب است گفته می شود. با استفاده از این حرکات بدنی و نرمش ها شما می توانید بر استرس خود در شرایط دشوار زندگی غلبه کنید.

ابتدا دست های خود را بصورت ضربدر کرده بصورتیکه نوک انگشتانتان به پشت کتف تان برسد، سپس برای نزدیک به 2 دقیقه با نوک انگشتانتان ماهیچه های پشت کتف را بمالید.

سپس همین دست ها را بصورت ضربدر و قلاب قرار داده بطوریکه نوک انگشتان هر دست به روی بازوی های دست دیگر قرار گیرد، در این حالت با نوک انگشتان هر دست ماهیچه های روی بازوی دست دیگر را به مدت یک دقیقه بمالید.

حرکت سوم این است که کف دست ها را به هم مالید سپس با گوشه های هر دست، مطابق با فیلم به روی آرنج های دست دیگر بزنید. این ضربه زدن را 5 بار تکرار کنید.

حرکت چهارم این است که با نوک انگشتان هر دو دست دو طرف گردن و زیر شقیقه ها را بمالید. این کار را نیز ده مرتبه تکرار کنید.

حرکت و نرمش پنجم برای کاهش استرس و ریلکس شدن این است که دو دست خود را بر پشت سر قلاب کرده و آنها را به سمت جلو برای ده مرتبه بکشید.

حرکت و نرمش شش برای کاهش استرس و آرام شدن این است که دو دست خود را پایین آورده و در کنار دو پای خود آزاد کنید و سپس دو کتف خود را همزمان تا نزدیک گردن بالا بکشید. این حرکت را نیز 5 بار انجام دهید.

هفتمین نرمش برای کاهش اضطراب و استرس این است که دو دست خود را خم کرده و آنها را به موازات بدن و تا گردن بالا و پایین آورید.

در ویدئو زیر می توانید نرمش ها و حرکات لازم برای آرام شدن و کاهش استرس و اضطراب را مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 6
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 73
تعداد کل بازدیدها: 9087

نظرات کاربران

*