فیلم نحوه تعویض و تعمیر لاستیک و نوار درب یخچال و فریزر

فیلم نحوه تعویض و تعمیر لاستیک و نوار درب یخچال و فریزر

یکی از قطعات یا قسمت های یخچال(Refrigerator) یا فریزرها که معمولا زودتر از هر قطعه یا قسمت دیگری از یخچال یا فریزر خراب یا معیوب می شود، نوار لاستیک یا واشر دور درب یخچال(Refrigerator seal/refrigerator gasket) که نقش یک عایق و مهر و موم کننده یخچال را ایفا می کند، است. در این نوشته و ویدئو زیر نحوه تعمیر و تعویض نوار لاستیکی کهنه و معیوب دور درب یخچال را به شما آموزش می دهیم که با خواندن و تماشای کامل فیلم ها می توانید چگونگی نصب نوار لاستیکی دور در یخچال/فریزر و حتی یخچال ساید با ساید را خودتان به راحتی نصب کنید.

برای این کار ابتدا باید ببینید که نوار لاستیکی دور درب یخچال شما از چه نوعی است. اگر نوار لاستیک عایق درب یخچال شما با پیچ به درب متصل شده باشد شما نیاز به پیچ گوشتی(پیچ گشتی) دارید تا پیچ های متصل کننده نوار لاستیکی به درب یخچال را باز کنید. سپس نوار لاستیکی نو و جدید را که معمولا کمی خشک است در وان آب گرم بگذارید تا نرم شود – یا می توانید در ماشین لباسشویی برای مدت کوتاه(نهایت 15 دقیقه) بگذارید. بعد از انجام این مرحله شما باید نوار لاستیکی را همانگونه که در فیلم می بینید در شیار مخصوص آن که بر روی درب یخچال قرار دارد، جای بیندازید. سپس پیچ های مربوطه را با پیچ گوشتی به آن ببندید.

فیلم زیر روش عوض کردن لاستیک نواری در یخچال یا فریزر که با پیچ وصل شده است را نمایش می دهد:

توجه کنید که برخی از یخچال ها ممکن است که این نوار لاستیکی یا واشر دور درب یخچال تنها با یک آهنربا متصل شده باشد یا درون شیاری تعبیه شده باشد. برای خارج کردن و نصب مجدد این نوارهای لاستیکی در یخچال و فریزر، شما با کمی فشار می توانید این نوار را از داخل شیاری که آن را نگاه داشته است جدا کنید، سپس به آرامی همانگونه که در فیلم ملاحظه می کنید آن را درون شیار مخصوص و نگهدارانده نوار دوباره جای بیاندازید.

آموزش تصویری نحوه عوض کردن نوار یا واشر در یخچال و فریزر را در زیر مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.2
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 399
تعداد کل نظرات : 149
تعداد کل آرا: 1607
تعداد کل بازدیدها: 257324


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)