فیلم معرفی عجیب ترین و جدید ترین سازها و ابزارآلات موسیقی

فیلم معرفی عجیب ترین و جدید ترین سازها و ابزارآلات موسیقی

هنرمندان و سازندگان ساز همواره  در سراسر دنیا در حال اختراع ساز های جدید بوده اند و هستند. ساز های(Musical instruments) عجیب و جالبی در سراسر دنیا اختراع می شود که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست و می تواند جالب باشد. 

در این مقاله قصد داریم شما را با 10 مورد از این سازها و دستگاه های موسیقی جدید و عجیب آشنا کنیم. در فیلمی که در این مطلب برای شما قرار داده ایم، می توانید با این ساز های مدرن و عجیب آشنا شوید و در ادامه مطلب توضیحاتی در مورد این فیلم و این سازها به شما ارائه خواهد شد.

 

شماره 10

The Hang (هانگ): این ساز یک ساز کوبه ای است و در سال 2000 توسط دو دوست اختراع شد. این سز که شبیه سپر جنگی می باشد نت های مختلفی تولید می کند.

شماره 9

زو سافون (Zeusaphone): این ساز عجیب از طریق جریان برق صدا تولید می کنید و از طریق یک کیبورد (Keyboard) می توان نت های مختلف با این ساز تولید کرد. گروه هایی مانند Arc Dream و Bjork، در اجراهای خود از این ساز استفاده می کنند .

شماره 8

شتئو پلی (Chateau Poulie): این ساز بسیار عجیب است. در این ساز از چند تیوب که به پنکه های در حال چرخش وصل شده اند استفاده می شود (در فیلم مشاهده کنید)

شماره 7

هایبرید ویژن (Hybrid Visions): این ساز را می توان از وسایل مختلفی درست کرد. برای مثال "راکت هاکی"، سازی است که از چوب هاکی ساخته شده که می توان آن را مثل گیتار و یا ویولون نواخت. "کن باتلر" مبدع این ساز ها بوده.

شماره 6

ساز چنگ لیزری (The Laser Harp): این ساز در انواع مختلف و سایز های متنوع ساخته شده و به دلیل اینکه یک ساز الکترونیک محسوب می شود، می تواند صداهای بسیار زیادی تولید کند.

شماره 5

ساز چنگ چرخی (The Wheel Harp): این ساز در سال 2013 ساخته شد. سیم های این ساز توسط یک کیبورد کنترل می شوند. این سیم ها بر روی یک چرخ قرار دارند.

شماره 4

آنارکسترا (Anarchestra): این مورد در واقع مجموعه ای از ساز ها است که برخی از آن ها بسیار عجیب هستند. این ساز یک ساز تعاملی است  و دانش موسیقی برای نواختن آن نیاز نمی باشد.

شماره 3

چنگ زمینی (The Earth Harp): این ساز در سال 1999 اختراع شد و بلند ترین ساز زهی در دنیا به حساب می آید. سیم های بسیار بلند این ساز بین دیوار های سالن کنسرت کشیده می شوند

شماره 2

شارپسی کورد (Sharpsichord):  این ساز، با استفاده از میخ و سیلندر نواخته می شود.  نوازنده یک میخ را در داخل یک سیلندر میچرخاند

شماره 1

یای بهار (The Yaybahar): این ساز در سال 2014 ساخته شد. این وسیله یک ساز کاملا آکوستیک است که صدایی شبیه سینتی سایزر (Synthesizer) تولید می کند. این ساز با نواخته آرشه  روی سیم ها در قسمت بالای آن و ضربه زدن روی بششقاب هایی در قسمت پایین آن نواخته می شود.این بشقاب ها به سیم ها نیز متصل اند که باعث می شود این سایز صدای عجیبی تولید کند

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.9
sigmaمجموع آرا: 8

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 419
تعداد کل آرا: 2927
تعداد کل بازدیدها: 272629


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)