فیلم معرفی تکنولوژی لای فای (Li-Fi)؛ صد برابر سریع تر از وای فای

فیلم معرفی تکنولوژی لای فای (Li-Fi)؛ صد برابر سریع تر از وای فای

در سال 1992 تکنولوژی وای فای (Wi-Fi)  توسط یک دانشمند استرالیایی به وجو آمد. وای فای استفاده از دنیای مجازی را متحول کرد. در حال حاضر 60 درصد از استفاده از اینترنت از طریق وای فای می باشد.

اما وای فای مشکلاتی دارد: از جمله این که وای فای خیلی امن نیست، زیرا این تکنولوژی از امواج رادیویی استفاده می کند. اما چگونه می توان این مشکل را حل کرد؟

پاسخ این سوال نور است.  نور می تواند همان کار امواج رادیویی را انجام دهد با فرکانس بسیار بالاتر. و ترم جدیدی که ایجاد می شود لای فای (Li-Fi) است. نور به واسطه فرکانس بالاتری دارد، میزان داده بیشتری را می تواند منتقل کند.

هارالد هاس (Harald Haas) بنیان گذار لای فای می گوید" ما می توانیم از تمام لامپ ها و نور هایی که در اطرافمان قرار دارند می توانند برای انتقال داده مورد استفاده قرار بگیرند. با استفاده از لامپ های LED می توان این کار را انجام داد. تصور کنید ریموت کنترلی را که یک ردیف داده را به سمت تلویزیون می فرستد، با استفاده از این تکنولوژی می تواند هزاران ردیف داده را به سمت یک دستگاه فرستاد".فیلم معرفی تکنولوژی لای فای (Li-Fi)؛ صد برابر سریع تر از وای فای

لای فای می تواند با سرعت 100 برابر وای فای دیتا را منتقل کند. بنابراین تنها تصور کنید که وارد یک اتاق می شوید و برق را روشن می کنید و همزمان می توانید با سرعت صد برابر وای فای، از اینترنت استفاده کنید.

این فوق العاده است! شما می توانید 18 فیلم 1.5 گیگا بایتی را تنها در یک ثانیه دانلود کنید!!

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت با استفاده از لامپ های ساده ی LED، اینترنتی با سرعت بسیار بالا داشت و رویای اینترنت اشیاء (Internet of things) را به واقعیت تبدیل کرد. با استفاده از این تکنولوژی تمام وسایل شما با استفاده از اینترنت به یکدیگر متصل می شوند. (رجوع کنید به مقاله فیلم آموزش اینترنت اشیا به زبان ساده)

اگر لای فای به تحقق بپیوندد، انقلابی در دنیای اینترنت به وجود خواهد آمد. در فیلم پایین، نکاتی که اشاره شد را به صورت تصویری مشاهده خواهید کرد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 603
تعداد کل نظرات : 432
تعداد کل آرا: 2978
تعداد کل بازدیدها: 285407


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)