فیلم دوربین مخفی: واکنش افراد جامعه نسبت به سیگار کشیدن کودکان

فیلم دوربین مخفی: واکنش افراد جامعه نسبت به سیگار کشیدن کودکان

سیگار کشیدن و مصرف دخانیات توسط بچه ها(Child Smoking) صحنه ی بسیار دردناکی است و به خصوص در مناطقی که فقر بیشتر است این موضوع و این آسیب اجتماعی بیشتر مشاهده می شود.

در این مطلب فیلم دوربین مخفی و آزمایش اجتماعی(Social Experiment) را با هم مشاهده خواهیم کرد که در آن واکنش افراد مختلف جامعه به سیگار کشیدن کودکان و نوجوانان به تصویر کشیده شده. با ما همراه باشید.

همانطور که در فیلم مشاهده می کنید تقریبا تمام افرادی که در این دوربین مخفی دیده می شوند، نسبت به سیگار کشیدن کودک عکس العمل نشان می دهند. زمانی که کودک برای گرفتن فندک و روشن کردن سیگار از آن ها در خواست می کند همه ی افراد به جز یکی دو نفر درخواست او را رد می کنند و از او می پرسند که چند سال دارد؟

زمانی که کودک در پیاده رو در حال سیگار کشیدن هست نیز، یک نفر از او سیگارش را می گیرد و به او مقداری پول در ازای آن می دهد.

و اما لحظه ی جالب این فیلم، لحظه ای است که کودک با مردی برخورد می کند که صدایش را به دلیل سرطان از دست داده و با استفاده از دستگاه صحبت می کند. مرد توضیح می دهد که او روزی دو پاکت سیگار می کشیده و به همین دلیل به سرطان دچار شده و تارهای صوتی اش را از دست داده. مرد از کودک می خواهد که هیچگاه فریب تبلیغات سیگار کشیدن را نخورد و دیگر به سراغ سیگار نرود.

در آخر نیز کارگردان دوربین مخفی، جلوی دوربین ظاهر می شود و به مرد سرطانی توضیح می دهد که این یک آزکایش اجتماعی و دوربین مخفی بوده.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 427
تعداد کل آرا: 2938
تعداد کل بازدیدها: 277440


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)