فیلم دوربین مخفی واکنش مردم به افراد بی خانمان و کارتن خواب

فیلم دوربین مخفی  واکنش  مردم به افراد بی خانمان و کارتن خواب

حدود نیم میلیون از مردم آمریکا بی خانمان هستند که به افراد کارتن خواب مشهور هستند. غذای آن ها هرچیزی است که گیر بیاورند. نگاه مردم به این افراد نگاه مثبتی نیست و جامعه به این افراد روی خوش نشان نمی دهد.

در فیلم دوربین مخفی که در ادامه این مطلب برای شما قرار داده ایم، یک بازیگر در نقش یک کارتن خواب وارد یک رستوران می شود. تمام افراد حاضر در این رستوران به جز مردی که کنار فرد کارتن خواب نشسته،  می دانند که این یک آزمایش اجتماعی است و دوربین مخفی ها در رستوران کار گذاشته شده اند.

یک خانم پولی در اختیار فرد بی خانمان قرار می دهد و به او پیشنهاد می کند هرچیزی می خواهد برای خودش سفارش دهد. اما زمانی که زن رستوران را ترک می کند، رفتار مسئول رستوران عوض می شود. او پول فرد کارتن خواب را می گیرد و به او می گوید این پول مال تو نیست. و به کوین( کارتن خواب) می گوید که او نمی تواند و حق ندارد در این رستوران غذا بخورد و نباید مشتری ها را اذیت کند.

پیرمردی که در کنار فرد کارتن خواب نشسته به مسئول رستوران تذکر می دهد که باید پول فرد بی خانمان را پس بدهد. رستوران دار زیربار نمی رو و پیرمرد به پلیس زنگ می زند و رستوران دار تسلیم می شود و پول را پس می دهد.

اما همه ی افراد برخوردی مانند این پیرمرد  با کارتن خواب ها ندارند.

در آزمایش بعدی دو زن در رستوران نشسته اند که یکی از آن ها به حضور فرد بی خانمان در رستوران معترض است و رستوران دار مجبور می شود فرد بی خانمان را از رستوران بیرون کند.

در آزمایش بعدی نیز دو مرد از حضور کارتن خواب عصبانی هستند و حتی او را نگاه نمی کنند

در آزمایش بعدی،اوضاع بدتر می شود و مردی که آنجا نشسته به کارتن خواب می خندد اما جالب توجه این است که زمانی که صاحب رستوران پول کارتن خواب را پس نمی دهد، آن مرد از او می خواهد که پولش را پس بدهد. بعد از رفتن کارتن خواب قضیه جالب می شود و مرد از رستوران دار می خواهد که یک ساندویچ برای کارتن خواب درست کند. و اکنون مردی که به کارتن خواب می خندید میرود و به او سانویچ می دهد.

حالا زمان مصاحبه با این مرد است. او توضیح می دهد که اگر من هم در زندگی به این روز می افتادم، مردم به من کمک می کردند.

مرد بعدی در همان ابتدا به کارتن خواب کمک می کند و یک نوشیدنی نیز به او می دهد و زمانی که رستوران دار پول کارتن خواب را از او می گیرد، مرد از او می خواهد پولش را پس بدهد. زمانی که کارتن خواب آنجا را ترک می کند، مرد سرشار از احساس است و به گریه می افتد

در مصاحبه با کارگردان این آزمایش اجتماعی (دوربین مخفی)، مرد توضیح می دهد که همه ی ما ممکن است روزی در شرایط سختی گیر کنیم

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)