فیلم ترفند ها و خلاقیت در استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی

فیلم ترفند ها و خلاقیت در استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/12/18

همانطور که می دانید، ظروف پلاستیکی بسیار در ایران و اکثر نقاط جهان استفاده می شود و متاسفانه در بسیاری از کشورها از جمله ایران، همه ظروف پلاستیکی کاملا بازیافت نشده و به چرخه تولید و مصرف مجدد وارد نمی شوند. در این مطلب و در فیلم زیر به شما می گوییم که چگونه می توان از ظروف پلاستیکی با کمی حوصله و با استفاده از چند ابزار ساده، وسایل و ابزارهای کاربردی ساخت که هم در هزینه های شما صرفه جویی شود و هم از دور ریختن و به طبیعت برنگشتن این ظروف پلاستیکی – که همانطور که می دانید این ظروف به راحتی و به زودی تجزیه نمی شوند- جلوگیری شود. در واقع در این فیلم و این مطلب به شما نحوه درست کردن کاردستی با ظروف پلاستیکی دور ریختنی آموزش داده می شود که این کاردستی ها می توانند کاربردی و مفید باشند.

ترفندهایی که در اینجا برای استفاده از ظروف پلاستیکی و ساخت ابزارهای کاربردی آموزش داده می شود را می توان روی ظروف پلاستیکی مختلف از جمله ظروف پلاستیکی مایع های دستشویی، شامپوها و امثالهم پیاده سازی کرد. اگر هم شما ظرفی دارید که مانند ظرف نشان داده شده در فیلم نیست، می توانید با خلاقیت خودتان از ظرف پلاستیکی تان استفاده ای مشابه بکنید. این راه های خلاقانه برای استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی تنها برخی از کاربردهای جدید و خلاقانه از این پلاستیک هاست که برای باغچه ها و باغ ها کاربرد دارد و شما می توانید استفاده های بیشتری از این ظروف پلاستیکی بکنید. ما اینجا سعی می کنیم که به شما آموزش دهیم که به جای اینکه این ظروف پلاستیکی را همینطور در طبیعت رها کنید، می توانید بطور درست از آنها در جهت رشد و بهبود گل ها و گیاهان و فضای سبز و محیط زیست استفاده کنید.

خلاقیت اول در استفاده از ظرف پلاستیکی درست کردن یک آبپاش است. برای این کار شما می توانید ظروف پلاستیکی که زیر درشان یک درپوش پلاستیکی نازک دارد را برداشته و یک سوزن نازک را مطابق فیلم با حرارت گرم کرده و آن درپوش نازک پلاستیکی را سوراخ کنید. سپس می توانید از آن به عنوان یک آب پاش برای آب دادن به گلدان ها استفاده کنید.

خلاقیت دوم برای استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی این است که ظرف های پلاستیکی که دارای دسته بزرگ هستند(مانند ظرف مایع های دستشویی چهار لیتری) را برداشته، آنها را مطابق فیلم از قسمت دسته بریده و از دسته بریده شده آن به عنوان یک خاک انداز استفاده کنید. می توانید یک تکه چوب را نیز با چسبی محکم به انتهای آن متصل کنید تا برای برداشتن خاک بهتر عمل کند.

استفاده خلاقانه سوم از ظروف پلاستیکی این است که می توانید با کارتر یا چاقوی تیز سوراخ هایی روی ظرف پلاستیکی بزرگ ایجاد کنید و آن را درون خاک قرار دهید تا مثل یک سیستم آبیاری قطره ای با آبی که درون آن می ریزید، ذره ذره آب را وارد خاک کند.

خلاقیت چهارم در استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی این است که می توانید درون آن با میخ سورخ هایی ایجاد کنید و از آن به عنوان یک فواره در باغچه خود استفاده کرده و گلها و درختان را آبیاری کنید.

فیلم زیر را حتما برای آشنایی با ترفندهای خلاقانه برای استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 6
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 79
تعداد کل بازدیدها: 10890

نظرات کاربران

*