فیلم بهترین گجت ها و دستگاه های خانه هوشمند

فیلم بهترین گجت ها و دستگاه های خانه هوشمند

در مقاله های خانه یا ساختمان هوشمند چیست؟ همراه فیلم و بهترین ابزارها و قفل های هوشمند برای خانه های هوشمند درخصوص خانه های هوشمند(Smart Homes) و برخی از ابزارها و قفل های مختص خانه های هوشمند که مجهز به فناوری اینترنت اشیا هستند، صحبت شد. در این نوشته و فیلم زیر به معرفی هفت گجت و ابزار مختص خانه های هوشمند که مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا/اینترنت همه چیز(IoT/IoE) کار می کنند، می پردازیم.

ترموستات هوشمند/یادگیرینده نست(Nest Smart/learning Thermostat)

این ترموستات هوشمند و یادگیرنده براساس رفتارهای شما و چند بار تنظیم کردن آنها حسب دمای مدنظرتان، یاد می گیرد که شما چه دمایی را برای خانه تان در نظر دارید و بطور هوشمند آن را در زمان های مختلف تنظیم می کند. قیمت ترموستات هوشمند نست 249 دلار است.

بهترین گجت ها و دستگاه های خانه هوشمند

زنگ در و درب بازکن هوشمند کونا(Kuna)

این درب بازکن/اف اف هوشمند از طریق یک اپلیکیشن به گوشی موبایل شما متصل می شود و شما می توانید از طریق این نرم افزار در تلفن همراه تان فرد پشت درب را مشاهده کرده، با او صحبت کرده و درب را باز کنید. این درب بازکن های هوشمند ابزار امنیتی هم محسوب می شود، زیرا شما می توانید از خانه بیرون خانه را مشاهده کرده و رفتار افراد را کنترل نمایید. همچنین دوربین های این سیستم درب بازکن هوشمند را می توانید روی چراغ ها نصب کرده و در هر جایی از حیاط خانه یا پارکینگ قرار دهید و با همان اپلیکیشن موبایل که به این دوربین متصل است، محیط را مشاهده نمایید. ضمن اینکه می توانید برای آن برنامه ریزی کرده و چراغ مربوطه را نیز روشن و خاموش کنید. یک مزیت مهم این ابزار هوشمند این است که نسبت به اشیا و موجوداتی مانند حیوانات خانگی شما حساس نیست و قابلیت تشخیص و متمایز کردن انسان از دیگر اشیاء را دارد. قیمت درب بازکن های هوشمند کونا 179 دلار است.

آب پاش هوشمند راچیو(Rachio Sprinkler)

با اتصال آب پاش های هوشمندی که در باغچه خانه تان کار می گذارید به یک بورد که در دیوار حیاط خانه تان نصب می کنید، می توانید برای این آب پاش ها(یا فواره ها) برنامه ریزی کرده و آنها را کنترل کنید. هدف و مزیت این آب پاش های هوشمند توزیع و پاشش هوشمند آب است. با اتصال این آب پاش ها از طریق اپلیکیشن به فضای وب و وبسایت های هواشناسی، این سیستم آب پاش هوشمند می تواند برای آن برنامه ریزی کرده و حسب وضعیت و موقعیت آب و هوایی آب دادن به باغچه را برنامه ریزی کند. این سیستم در صرفه جویی در مصرف آب تاثیر قابل توجهی دارد. قیمت این آب پاش های هوشمند راچیو 195 دلار است.

بهترین گجت ها و دستگاه های خانه هوشمند

دستگاه سنجش وضعیت هوا خانه اور(Awair)

این دستگاه میزان مواد شیمیایی و سمی موجود در هوای خانه شما را سنجیده و به شما در این خصوص اطلاع داده و توصیه هایی به منظور بهبود وضعیت هوای خانه تان می دهد. این دستگاه دمای هوا، رطوبت، میزان دی اکسید کربن، مواد شیمایی و گرد و غبار هوای خانه را می سنجد و بطور لحظه ای به شما اطلاع و گزارش می دهد. قیمت این دستگاه 199 دلار است.

دوش حمام هوشمند واترهاوک(Waterhawk)

این سردوش هوشمند حمام به منظور صرفه جویی در مصرف آب طراحی شده است. این گجت هوشمند می تواند دقیقا مشخص کند که چه زمانی دوش شما گرم و آماده استفاده است. این دستگاه مصرف لحظه ای آبی که از سردوش حمام خارج می شود را می سنجد و شما می توانید ارقام مربوط به مصرف آب را روی سردوش که بالای سر شما قرار دارد ببینید و مطابق با آن مصرف آب خود را تنظیم کنید. قیمت این سردوش هوشمند 49 دلار است.

قفل درب هوشمند شلاگ(Schlage)

این قفل درب هوشمند به شما این امکان را می دهد که درب را بصورت الکترونیکی و از طریق اپلیکیشن روی تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر خود باز و بسته و کنترل کنید. این قفل های هوشمند به سامانه اتوماسیون خانه شما متصل می شوند و در خود یک سیستم هشدار و ایمنی دارد که ورود به خانه را به شما هشدار می دهد. قیمت این قفل های هوشمند 199 دلار است.

سیستم انبار هوشمند مای لیفتر(MyLifter)

این سیستم یا گجت هوشمند از مجموعه ای از طناب ها، پنل ها و قرقره هایی تشکیل شده است که این قرقره ها دارای قابلیت اتصال به شبکه و گوشی تلفن همراه شما هستند و شما تنها با استفاده از اپلیکیشن روی گوشی تلفن همراه خود می توانید این قرقره ها را روشن کرده و بعد از متصل کردن طناب ها به وسیله مدنظر(مانند یک دوچرخه) به قرقره ها فرمان بلند کردن یا جابجا کردن وسیله/شیء مدنظرتان را بدهید. مزیت این سیستم انعطاف پذیری در جای دادن و انبارکردن وسایل در مکان های کوچکی مانند پارکینگ خانه ها و انبارهای کوچک است. قیمت این گجت هوشمند انبارداری 199 دلار است. توصیه می شود برای آشنایی بیشتر با این گجت جالب حتما فیلم زیر را ببینید.

توصیه می شود فیلم زیر را که مربوط به گجت ها و دستگاه های پیشرفته، مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء و کاربردی یک خانه هوشمند هستند را تماشا نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 75
تعداد کل آرا: 1111
تعداد کل بازدیدها: 142580


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)