فیلم بررسی و مقایسه آمازون اکو(Amazon Echo) و گوگل هوم(Google Home)

فیلم بررسی و مقایسه آمازون اکو(Amazon Echo) و گوگل هوم(Google Home)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/03/12

در مقاله های گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: دستیار صوتی آمازون اکو(همراه فیلم) و گوگل هوم(Google Home) چیست و چگونه کار می کند؟ در مورد دو دستیار شخصی و صوتی هوشمند آمازون اکو(Amazon Echo) و گوگل هوم(Google Home) توضیح داده شد و معرفی شدند. در این نوشته و در فیلم زیر این دو دستیار شخصی هوشمند که از ابزارها و گجت های اینترنت اشیا محسوب می شوند و شاید در آینده ای نه چندان دور این دستگاه ها یا دستگاه های مشابه آنها در اکثر خانه ها در سراسر دنیا موجود باشند، مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرند. 

همانطور که در ویدئو زیر مشاهده می کنید این دو کاربر این دستیارهای شخصی صوتی و هوشمند سوالاتی از آمازون اکو و گوگل هوم می پرسند. یاداور می شوم که آمازون اکو با فرمان الکسا(Alexa) و گوگل هوم با فرمان اوکی گوگل(OK Google) فعال می شوند.

در ابتدا این دو دستگاه هوشمند به سوالات ساده ای مانند اینکه ساعت چند است به راحتی و دقیق پاسخ می دهند، اما به تدریج و با پرسیدن سوالاتی مانند اینکه فیلم مرد آهنی چه زمانی تولید شد و چه کسی در آن بازی کرد؟ آمازون اکو جواب کامل نمی دهد ولی گوگل هوم دقیقا هم زمان تولید و هم بازیگر آن را پاسخ می دهد.

در مورد درخواست پخش یک قطعه موسیقی که از قابلیت های هر دو این دستیارهای شخصی هستند، آمازون اکو موسیقی مشابه موسیقی درخواستی کاربر را پخش کرد در حالیکه گوگل هوم دقیقا همان موسیقی درخواستی کاربر را برای او پخش کرد.

همچنین در زمین گرفتن آدرس برای رفتن به یک مقصد گوگل هوم آدرس دقیق تر با تعیین وضعیت ترافیکی را نسبت به اکو به کاربر خود ارائه می دهد. که البته این مزیت را گوگل مدیون سرویس پیشرفته گوگل مپ(Google maps) خود است.

اما در مقابل قابلیت ثبت یک یادآور(reminder) برای انجام یک وظیفه(کار) توسط آمازون اکو دقیق انجام شد ولی گوگل هوم پاسخ داد که چنین توانایی ندارد که البته این پاسخ به دلیل اینکه گوگل هوم به سرویس های مختلف گوگل از جمله تقویم گوگل(Google Calendar) دسترسی دارد، عجیب به نظر می رسد – شاید در نسخه های آتی گوگل هوم این قابلیت اضافه شود.

ضمن اینکه در حال حاضر گوگل هوم از تعداد محدودی از دستگاه های هوشمند داخل یک خانه هوشمند پشتیبانی می کند و در مقابل آمازون اکو دامنه گسترده تری از دستگاه های خانه هوشمند را همانطور که در فیلم مشاهده می کنید، پشتیبانی می کند.

از لحاظ طراحی ظاهری اما گوگل هوم هم کوچک تر است ضمن اینکه شما می توانید قسمت بالایی آن را در رنگ های مختلف انتخاب و تعویض کنید. البته مسئله طراحی ظاهری و بدنه این دستیارهای شخصی هوشمند کمی سلیقه ای است و شاید بسیار آمازون اکو را ترجیح دهند.

در کل طبق تجربه این کاربران در حال حاضر آمازون اکو در بسیاری از قابلیت ها عملکرد بهتری نسبت به گوگل هوم دارد.

عکس زیر ویژگی ها و قابلیت های آمازون اکو و گوگل هوم را با یکدیگر مقایسه کرده است.

 بررسی و مقایسه آمازون اکو(Amazon Echo) و گوگل هوم(Google Home)

در فیلم زیر شما می توانید بررسی و تست مقایسه گوگل هوم و آمازون اکو را مشاهده نمایید:

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 113
تعداد کل آرا: 1300
تعداد کل بازدیدها: 293783

نظرات کاربران

*