فیلم آموزش و تمرین های مقدماتی سنتور

فیلم آموزش و تمرین های مقدماتی سنتور

در مقاله فیلم آموزش سنتور: ترتیب و جایگاه نت ها روی سنتوردرخصوص جایگاه نت ها روی پوزیسیون های مختلف سنتور و همچنین نت خوانی سنتور توضیح داده شد. در این مقاله و فیلم آموزشی زیر سعی می شود که اصول و تمرین های مقدماتی و ابتدایی برای سنتور نوازی آموزش داده شوند.

پیش شروع به تمرین و فراگیری مقدماتی سنتور، یادآور می شوم که اگر خود بصورت خودآموز قصد فراگیری سنتور را دارید، سعی کنید که انواع نت ها و خواندن نت ها را فرابگیرید که این نت ها و نت خوانی وبطور کل علائم نت نویسی موسیقی در کتاب های آموزشی موسیقی از جمله کتب آموزش موسیقی سنتور -که معروفترین و بهترین آنها دو کتاب دستور سنتور استاد پایور و آموزش سنتور پشنگ کامکار می باشند- وجود دارند.

ضمنا معمولا اساتید سنتور توصیه می کنند حتی اگر شما نت خوانی و محل نت ها روی سنتور را می دانید، اگر تا به حال سنتور ننواختید، همانطور که در مقاله و فیلم فیلم آموزش سنتور: نحوه نشستن در پشت سنتور و گرفتن مضراب آموزش داده می شود، سعی کنید که نحوه نشستن و نحوه مضراب زدن را بر روی وسیله ای مانند بالشت تمرین کنید و سپس به سراغ تمرین مضراب زدن روی سنتور بروید.

پس از فراگیری نت خوانی و آموزش ها و تمرین های مقدماتی مضراب زدن روی سنتور، می توانید اجرای نت ها روی سنتور را مطابق فیلم آموزشی زیر آغاز کنید.

فیلم آموزشی زیر توضیحات کاملی درخصوص تمرین ها و آموزش های مقدماتی سنتور نوازی ارائه می کند، اما ذکر چند نکته حائز اهمیت است:

اول اینکه شما در ابتدا حتما باید ضرب پا را با هر بار مضراب زدن حفظ کنید. در واقع معمولا اینگونه است که هر بالا و پایین رفتن پا را معادل یک نت سیاه در نظر می گیرند که براساس آن نت های سفید، گرد، چنگ، دولاچنگ و سه لاچنگ تعریف می شوند.

تمرین مضراب زدن با دست راست و چپ و همچنین مضراب زدن همزمان از جمله تمرین های مقدماتی در سنتور نوازی است که توصیه می شود بسیار آنها را تکرار کنید.

برای کسانیکه راست دست هستند، مضراب زدن با دست چپ کمی دشوار است و نیاز به تمرین بیشتری برای مضراب زدن با دست چپ دارند که توصیه می شود حتما بطور جداگانه و بیشتر مضراب زدن با دست چپ را تمرین کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.4
sigmaمجموع آرا: 10

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 260
تعداد کل نظرات : 65
تعداد کل آرا: 1004
تعداد کل بازدیدها: 105890


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)