فیلم آموزش نحوه راندن و هدایت اسکوتر هوشمند(سگویSegway)

فیلم آموزش نحوه راندن و هدایت اسکوتر هوشمند(سگویSegway)

در سالهای اخیر یکی از وسایل نقلیه/حمل و نقل کوچک و شخصی که در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران مرسوم شده است، اسکوتر هوشمند Smart Intelligent Scooter است. از آنجاییکه اولین شرکت طراحی و تولید کننده این وسیله حمل و نقل شخصی و کوچک شرکت سگوی(Segway) بوده است و همچنان در این بازار پیشرو است، این نوع از اسکوترها به سگوی/سگ وی نیز مشهور هستند. شاید برای کسانیکه با این وسیله کار نکرده اند و یا به تازگی یکی از این اسکوترهای هوشمند یا برقی را خریده اند، کار کردن با آن برایشان دشوار باشد و البته با تمرین مهارت راندن و هدایت این اسکوترها را بدست می آورند. در این نوشته و فیلم زیر نکات اولیه برای راندن و هدایت این اسکوترها آموزش داده می شود. لازم به ذکر است که این اسکوترها در چندین مدل وجود دارند که برخی ازآنها دارای فرمان بوده و برخی دیگر که به مینی سگوی معروف هستند فرمان نداشته و تنها با ایستادن بر روی آن و با حرکات بدن شما هدایت و کنترل می شوند.

ابتدا شما به عنوان یک راننده تازه کار اسکوتر هوشمند/برقی سگوی باید از لوازم ایمنی برای راندن آن مانند کلاه ایمنی، دست کش ها و زانو بندهای ایمنی استفاده کنید.

سپس یک پای خود را روی آن قرار دهید، در این حالت شما صدای بوق بیپ از آن می شنوید و چراغ سبز رنگی روشن می شود که به شما نشان می دهد که دستگاه در حالت تعادل(Balance) قرار گرفته است. سعی کنید پای خود را مطابق جای پایی که روی اسکوتر سگوی حک شده است قرار دهید.

سپس پای دیگر را روی آن قرار دهید. سعی کنید این کار را به دلیل اینکه شما تازه کار هستید با کمک فردی که به راندن اسکوتر هوشمند تسلط دارد، انجام دهید.

چون فرمان هدایت این اسکوترها در زیر پای شما قرار دارد و حساس هستند، سعی کنید که پای خود را در قسمت هدایت کننده اسکوتر قرار ندهید، در غیر اینصورت اسکوتر هوشمند به سمتی می چرخد.

برای اینکه تعادل خود روی اسکوتر را حفظ کنید باید سعی کنید که صاف روی آن ایستاده، به جلو نگاه کرده و حالت ریلکس داشته باشید.

برای حرکت به سمت جلو سعی کنید بدن خود را کمی به جلو حرکت دهید تا اسکوتر سرعت بگیرد.

در مقابل با کمی عقب کشیدن بدن خود می توانید سرعت اسکوتر هوشمند را کم کرده و یا ترمز بگیرید.

برای چرخیدن به یک سمت زانوهای خود را به طرف مقابل حرکت دهید تا اسکوتر به آن سمت مدنظر شما بچرخد. این حالت چرخیدن را باید هم در حالت متوقف اسکوتر و هم در حالت حرکت آن تمرین کنید.

توجه کنید که برای دور زدن می توان فشار یکی از پاها را بیشتر کرد به طوری که اگر فشار پای راست را بیشتر کنید اسکوتر به سمت چپ متمایل می شود و  اگر فشار پای چپ را بیشتر کنید اسکوتر به سمت راست متمایل شده و می چرخد.  همچنین از فشار هر دو پا می توان برای دور زدن استفاده کرد بدین صورت که به طور مثال برای چرخیدن به سمت چپ در حالی که پنجه ى پای راست را به جلو فشار می دهید, همزمان پاشنه پای چپ را به عقب فشار دهید.

شکل زیر نحوه انجام حرکاتی که برای راندن اسکوتر هوشمند در بالا توضیح داده شد را نشان می دهد:

فیلم آموزش نحوه راندن و هدایت اسکوتر هوشمند(سگویSegway)

نکته مهم در راندن اسکوترهای هوشمند سگوی این است که شما تعادل بدن خود را در حالت کاملا عمودی وصاف حفظ کنید، کمی حرکت به یک سمت می تواند موجب بر هم زدن تعادل و حرکت نادرست اسکوتر شود.

فیلم آموزشی زیر به شما بطور کامل و دقیق نحوه راندن و هدایت اسکوترهای هوشمند را نمایش می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)