فیلم آموزش نبات پزی و نحوه درست کردن نبات در خانه

فیلم آموزش نبات پزی و نحوه درست کردن نبات در خانه

نبات یکی از انواع شیرینی های سنتی و مختص ایران است که طرز تهیه و مراحل ساخت نبات بسیار آسان و ساده است و می تواند هم برای بزرگسالان و هم کودکان جذاب باشد.

مواد لازم برای تهیه نبات در خانه و با استفاده از وسایل موجود و در دسترس آشپزخانه شامل شکر یا قند، آب، ظرف شیشه ای، یک مداد و یک تکه نخ محکم می شود و اگر می خواهید نبات شما رنگی باشد، می توانید از رنگ های غذایی استفاده کنید.

برای تهیه نبات ابتدا سه پیمانه شکر را درون ظرفی می ریزیم که بتوانید آن را یا بر روی حرارت گاز یا مایکرویوو گرم کنید. سپس یک پیمانه(فنجان) متناسب با میزان شکر آب به آن اضافه می کنید.

سپس این محلول را خوب هم می زنید و بر روی حرارت گاز یا مایکرویوو به اندازه ای حرارت و گرما می دهید که به نقطه جوش برسد. سپس این محلول آب و شکر که برای تهیه نبات حرارت دیده را از روی اجاق گاز یا مایکرویو برداشته و دوباره هم می زنید و دوباره به همان میزان حرارت می دهید.

سپس محلول گرم شده را از روی حرارت برداشته و اگر می خواهید که نبات شما رنگی شود به آن رنگ غذا اضافه می کنید.

سپس این محلول آماده برای نبات شدن را درون ظرف شیشه ای کوچکتری مطابق فیلم آموزش تهیه نبات زیر می ریزید.

در مرحله بعد یک تکه نخ(ترجیحا نخ پنبه ای و نه نایلونی) و مداد را برداشته و نخ را به دور مداد گره می زنید. توجه کنید که نخ شما بعد از گره زدن به دور مداد حتما کوتاهتر از ظرف شیشه ای باشد.

سپس یکبار این نخ را در محلول گرم شده آب و شکر وارد کنید و از آن بیرون آورید و اجازه دهید که محلول با دمای اتاق یکسان و خنک شود. سپس نخ متصل به مداد را درون ظرف شیشه ای وارد کرده و آن را به مدت یک هفته در این حالت قرار دهید. در نهایت نخ متصل به مداد را از محلول نبات بیرون آورید که در اینحالت مشاهده می کنید نبات شما شکل گرفته است. این نبات در واقع کریستال های شکر هستند که به دور نخ شکل گرفته اند.

توجه کنید که می توانید از یک تکه چوب تمیز و البته نازک نیز بدین منظور استفاده کنید.

فیلم آموزشی زیر نحوه و مراحل درست کردن نبات در خانه و با استفاده از وسایل ساده و دردسترس را نشان می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.5
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626804


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)