فیلم آموزش ساخت نشانه ها و فلش برای اینفوگرافیک در پاورپوینت

فیلم آموزش ساخت نشانه ها و فلش برای اینفوگرافیک در پاورپوینت

در مقاله های فیلم آموزشی نحوه ساخت شکل، نمودار و آیکون برای اینفوگرافیک(Infographics) با استفاده از پاورپوینت نحوه استفاده از پاورپوینت(MS Office Powerpoint) برای ساخت شکل ها و نمودارها توضیح داده شد، در این نوشته و فیلم آموزشی زیر نحوه ساخت فلش ها در پاورپوینت برای تهیه یک فایل اینفوگرافیک(infographic) آموزش داده می شود.

برای ساختن آیکون فلش در پاورپوینت(power point) شما می توانید از شکل مستطیل در قسمت Shapes پاورپوینت استفاده کنید. سپس این شکل را همانطور که در فیلم آموزش داده می شود کوتاه و بلند کنید.

در پاورپوینت قابلیت تغییر زاویه اشکال نیز وجود دارد. برای این کار بعد از ایجاد شکل مستطیل به قسمت Format رفته و گزینه edit shape  را انتخاب کنید؛ حالا می توانید با کوچک و بزرگ کردن ابتدا و انتهای مستطیل حالت فلش را در آن ایجاد کنید.

نکته مهم در ایجاد حالت فلش این است که انتهای مستطیل را باید با یک مستطیل دیگر بپوشانید و سپس با استفاده از گزینه merge و Fragment همانطور که در فیلم آموزش ساخت اینفوگرافیک زیر نشان داده شده است، قسمت های اضافی را حذف کنید.

همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنید. مراحل فوق تنها برای ساخت قسمت انتهایی فلش اینفوگرافیک است. برای ساخت قسمت فلش شما می توانید از شکل فلش که در پاورپوینت وجود دارد استفاده کنید و آن را به قسمت مستطیل شکل متصل کنید. یا همانطور که در فیلم آموزشی زیر مشاهد می کنید، می توانید از ترکیب یک شکل مستطیل و یک مثلث استفاده کنید.

در نهایت با توجه به محتوا های مختلف می توانید یک باکس برای محتوا در کنار این فلش ها ایجاد کنید؛ البته در فیلم این کار را ابتدا انجام می دهد. شما می توانید محتواهای مدنظر خود را در این کادر(text box) پاورپوینت بنویسید. ضمن اینکه امکان اضافه کردن آیکون به این فلش های ایجاد شده نیز وجود دارد؛ همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنید. البته این کار حسب محتوا و ارائه ای که می خواهید برای آن اینفوگرافیک تهیه کنید، متفاوت است.

فیلم زیر کلیه مراحل ساخت این فلش ها به همراه آیکون ها و متن برای یک اینفوگرافیک با نرم افزار پاورپوینت را مرحله به مرحله آموزش و نمایش می دهد:

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 260
تعداد کل نظرات : 65
تعداد کل آرا: 1004
تعداد کل بازدیدها: 105890


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)