فیلم آموزشی: چگونه موهای خود را سریع خشک کنیم؟

فیلم آموزشی: چگونه موهای خود را سریع خشک کنیم؟

در بسیاری از مواقع ما نیازمند آن هستیم که موهایمان سریع خشک شود تا زودتر به بیرون از خانه رفته و به کارهایمان برسیم. در این مطلب با استفاده از چند فیلم آموزشی نحوه خشک کردن سریع موها آموزش داده می شود.

پیش از توضیح دادن درخصوص نحوه صحیح و سریع خشک کردن مو، توجه کنید که توصیه می شود از شامپوهای مرطوب و نرم کننده برای شستشو موهای خود استفاده کنید، چون این نوع از شامپوها حالت محافظی در برابر باد گرم سشوار بر روی موهای شما ایجاد می کنند.

ابتدا حوله را به آرامی روی موهای خود بکشید تا قطره های آب از روی موهای شما گرفته شود. خانم ها و کسانیکه موهای بلند دارند، می توانند حوله را به دور موهای خود پیچانده و آن را بپیچانند تا رطوبت موهایشان گرفته شود. اگر هم موهای شما کوتاه است، حوله را به دور سر خود بپیچانید و با حرکات مارپیچی سعی کنید که رطوبت موهایتان را بگیرید. فیلم زیر نحوه خشک کردن سریع موها با حوله را نشان می دهد:

با روش فوق مقدار قابل توجهی از رطوبت موهای شما گرفته شده است، اما اگر می خواهید موهایتان سریعتر خشک شود، بهتر است که از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی نمایید.

موهایتان را دسته دسته کنید، یعنی سعی کنید که اگر موهایتان بلند است آن را به 4 تا 6 قسمت تقسیم کنید – البته دقت کنید که تارهای موهایتان به هم نپیچد، همچنین می توانید از کلیپس هم بدین منظور استفاده کنید. اگر هم موهایتان کوتاه است، می توانید آنها را به دو قسمت تقسیم کنید.

حال سعی کنید که از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید، بدین طریق که با یک بورس یا شانه موهایتان را از هم باز کنید و سشوار را از قسمت ریشه مو و با فاصله ای حدود 15 سانتی متری از سر و مو بطوریکه در فیلم زیر می بینید از بالا به پایین آورده تا موهایتان خشک شود.

دقت کنید که سشوار را بالا و پایین آورید و در یک نقطه نگاه ندارید تا به موهایتان آسیب نرسد و مویتان را نسوزاند.

ضمنا توجه کنید که موهایتان را با سشوار آنقدر خشک نکنید که دیگر رطوبتی باقی نماند، بلکه سعی کنید که موهایتان را کمی مرطوب نگاه دارید که این رطوبت ظرف حدود 10 دقیقه کاملا خشک می شود.

در نهایت اگر سشوار شما حالت باد خنک را نیز دارد، کمی از این حالت نیز در پایان برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید. شانه کردن موهایتان را نیز در پایان کار فراموش نکنید. این کار باعث می شود که موهای شما منظم و مرتب شده و گره خرده و شکننده نشوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 667
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)