فیلم آموزشی: چگونه شکر قهوه ای تهیه کنیم

فیلم آموزشی: چگونه شکر قهوه ای تهیه کنیم

شکر قهوه ای یکی از مواد غذایی است که هم می توانید آن را به جای شکر استفاده کنید و هم در تهیه مواد غذایی مختلف مانند انواع شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به توضیح است که شکر قهوه ای در اصل شکری است که بعد از فراوری نیشکر – پیش از رسیدن و تهیه شکر سفید- بصورت خمیری قهوه ای رنگ بدست می آید و این خمیر را شما می توانید از عطاری ها(البته معتبر) تهیه کنید. اما در اینجا ما طرز تهیه شکر قهوه ای در خانه و زمانیکه شما دسترسی به فروشگاه ها برای تهیه شکر قهوه ای ندارید را به همراه فیلم آموزشی تهیه شکر قهوه ای به شما آموزش می دهیم.

همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنید، طرز تهیه شکر قهوه ای بسیار ساده است و در واقع شما آن مواد مغذی که در هنگام تهیه دانه های شکر یا همان شکر سفید از نیشکر گرفته شده است را به آن اضافه می کنید. این مواد مغذی در ماده ای که به ملاس(Molasses) معروف است وجود دارد. بنابراین برای تهیه شکر قهوه ای شما حتما باید ملاس را در خانه داشته باشید. ملاس را می توانید از فروشگاه های لوازم قنادی، عطاری ها یا فروشگاه های زنجیره ای تهیه کنید که به شکل مایع ایی شیره مانند، غلیظ، چسبناک و به رنگ قهوه ای تیره است.

به منظور تهیه شکر قهوه ای شما باید به ازای یک فنجان شکر سفید، دو قاشق غذا خوری ملاس به آن اضافه کنید. البته اگر می خواهید شکر قهوه ای شما رنگ تیره تر و مزه تیز تری داشته باشد، می توانید به ازای یک فنجان شکر سفید، چهار قاشق غذا خوری ملاس به این ترکیب اضافه کنید. ضمنا توصیه می شود که ملاس را از فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه لوازم قنادی یا عطاری های معتبر تهیه کنید تا بتوانید یک شکر قهوه ای طبیعی و سالم درست کنید.

بعد از اینکه بصورت فوق شکر سفید و ملاس را با هم ترکیب کردید، آنها را همانطور که در فیلم تهیه شکر قهوه ای در زیر مشاهده می کنید، با یک همزن برقی( واگر ندارید با همزن یا چنگال) آنقدر هم بزنید تا دو ماده غذایی شکر سفید و ملاس با هم ترکیب شده و شکر قهوه ای شما شکل بگیرد. دقت کنید که در حالتیکه شما ملاس را به مقدار معمول(دو قاشق غذا خوری) اضافه کردید همانطور که در فیلم آموزشی طرز تهیه شکر قهوه ای می بینید، شکر قهوه ای شما باید رنگ طلایی بگیرد و اگر مقدار ملاس شما زیاد باشد، رنگ آن تیره تر می شود. ضمن اینکه این ترکیب باید حالت ترد و پف کرده داشته باشد. وقتی خوب این ترکیب را هم زدید شکر قهوه ای شما آماده است.

ضمنا در حالتیکه می خواهید از شکر قهوه ای در تهیه یک غذا یا شیرینی استفاده کنید و تهیه آن شیرینی نیازمند یک ترکیب است می توانید شکر سفید و ملاس را بصورت جداگانه به ترکیب شیرینی که می خواهید تهیه کنید، اضافه کرده و ترکیب شکل گرفته برای شیرینی را هم بزنید.

فیلم زیر کلیه مراحل تهیه شکر قهوه ای را توضیح می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 686
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)