فیلم آموزشی: چگونه سیر ریسه کنیم و یک دسته سیر بسازیم

فیلم آموزشی: چگونه سیر ریسه کنیم و یک دسته سیر بسازیم

دسته کردن سیر، ریسه کردن سیر یا بافتن سیر یکی از راهکارهایی است که می توانید برای نگهداری سیر یا به جهات تزئینی از آن استفاده کنید. در این نوشته و در فیلم زیر نحوه درست کردن یک دسته سیر یا ریسه کردن سیر آموزش داده می شود. این کار می تواند به طرق مختلف و با اشکال مختلف صورت پذیرد که در اینجا یکی از این روش های دسته کردن یا ریسه کردن سیر آموزش و نشان داده می شود.

برای درست کردن یک دسته یا یک ریسه از سیر شما ابتدا باید سیرهایی که هنوز ساقه های بلندشان را دارند خوب تمیز کنید؛ یعنی آنها را از خاک و گل پاک کنید. معمولا حبه های زیر ریشه های ریزی در پایین آن دارند که توصیه می شود به منظور تمیز و زیبا بودن دسته یا ریسه سیر شما آنها را نیز با قیچی یا چاقو تا حدی که به حبه هایی سیر آسیب نزند، قطع کنید.

همچنین توصیه می شود که از سیر تازه که ساقه های آن چندان شکننده نیستند، استفاده کنید. اگر هم ساقه های سیر شما خیس شده اند، می توانید آنها را در آب خیسانده تا نرم شده و منعطف گردند و کار ریسه بافتن سیر شما را ساده تر کنند.

حال به منظور بافتن و ریسه کردن سیرها، ابتدا سه عدد سیر را همانطور که در فیلم مشاهده می کنید به حالت مورب و بطوریکه هر کدام زاویه حدود 45 درجه با هم داشته باشند را در کنار و روی هم قرار دهید.

سپس از بین این سه سیر آنکه در سمت چپ/راست قرار دارد را انتخاب کرده و ساقه آن را به دور دو ساقه سیر دیگر گره زده به طوریکه کاملا در دور دو ساقه سیر دیگر قرار گیرد.

در مرحله بعد یک ساقه سیر دیگر برداشته و آن را روی ساقه سیر میانی یعنی در میان این سه سیر قرار دهید و سپس ساقه سیری که در سمت دیگر راست/چپ قرار دارد را گرفته و به دور آن گره بزنید.

دقت کنید که با هربار انجام این کار شما یک ساقه سیر را باید در میان این ساقه سیرها قرار دهید که با گره زدن آنها یکی از ساقه سیرهایی که در طرفین بود در میان قرار می گیرد. این کار را تا جایی و به تعداد سیری که می خواهید دسته سیر/ریسه سیر شما را شکل دهد، انجام دهید.

توجه کنید که با هر بار گره زدن ساقه سیرها، رشته یا ریسه سیر بافته شده  شما کوچکتر می شود و در پایان شما با گره زدن این رشته از ساقه های سیر و بریدن سر آنها می توانید ریسه یا دسته سیر خود را کامل کرده و محکم کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626059


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)