فیلم آموزشی: چگونه به آسانی موتور سیکلت برانیم؟

فیلم آموزشی: چگونه به آسانی موتور سیکلت برانیم؟

موتور سیکلت وسیله ای است که در بسیاری از مکان ها به خصوص شهر های شلوغ مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد. شاید شما هم نیاز داشته باشید که روزی یک موتورسیکلت را برانید.

قطعا رانندگی با موتور بسیار ساده تر و پیش پا افتاده تر از رانندگی با ماشین می باشد. اما به هر حال این کار نیز مانند هر کاری ریزه کاری های و مهارت های خاص خود را نیاز دارد.

در زیر برای شما فیلم آموزشی قرار داده ایم که نحوه ی راندن و استفاده از موتور سیکلت را برای افراد تازه کار و مبتدی که برای بار اول می خواهند پشت موتورسیکلت بنشینند، در آن به نمایش درآمده است.

پس از فیلم نیز توضیحاتی در مورد آن برای شما قرار داده ایم.

  • همانطور که در فیلم مشاهده کردید، بر روی دسته چپ موتور سیکلت، نور بالا، نور پایین و راهنمای چپ و همچنین بوق وجود دارد.
  • بر روی دسته راست موتور، دکمه ی روشن خاموش موتور و گاز قرار دارد. همچنین شاسی که در سمت راست قرار دارد ترمز موتور می باشد.
  • شما یک ترمز پایی نیز در قسمت پایین سمت راست موتور دارید. اما بیشتر سیستم ترمز و در واقع ترمز اصلی شما همان شاسی ترمز دستی می باشد.
  • در قسمت راست موتور شما کلاژ را دارید و در پایین همان سمت، دنده ی موتور می باشد که با پا تعویض می شود.
  • در اینجا 6 دنده داریم که حالت خلاص (neutral) بین دنده 1 و 2 قرار دارد.
  • حالا موتور را روشن می کنیم. موتور در حالت خلاص قرار دارد. برای اینکه به دنده 1 بروید، کلاژ را تا ته فشار دهید و دنده را با پا به سمت پایین فشار دهید.
  • اکنون می خواهیم حرکت کنیم. به آرامی دست خود را از روی کلاژ بردارید و موتور به آرمی حرکت می کند. می توانید کمی گاز بدهیدو سرعت بگیرید
  • برای این که تازه شروع به این کار کرده اید، می توانید پاهای خود را بر روی زمین بگذارید تا زمانی که تسلط خود را بدست بیاورید. زمانی که کنترل نسبی بدست آوردید، آرام زآآآرام کلاژ را رها کنید و گاز بدهید
  • زمانی که می خواهید توقف کنید، بایستید و کلاژ را بگیرید و دنده را کمی با پا بالا بدهید و با این کار دوباره به حالت خلاص باز خواهید گشت.

این آموزش، آموزش مقدماتی سوار شدن و راندن موتورسیکلت می باشد و برای  افراد مبتدی و آماتور می باشد و استفاده از دنده های بالاتر و موتور سواری حرفه ای را در مطالب بعدی در این سایت آموزش داده خواهد شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.2
sigmaمجموع آرا: 16

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 588
تعداد کل نظرات : 416
تعداد کل آرا: 2920
تعداد کل بازدیدها: 270601


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
M
محمد ( 2017-05-01 14:33:01 )
توضیحات کاملی بود و فیلم آن هم جالب و آموزنده است.