فیلم آموزشی: چند ترفند استفاده از باتری

فیلم آموزشی: چند ترفند استفاده از باتری
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/01/24

از باتری های معمولی می توان استفاده های مختلف کرد. تنها استفاده آن ها راه انداختن وسایل الکترونیکی نیست و می توان با چند ترفند (Trick)، بهره های دیگری نیز از این باتری ها برد. در این مقاله سعی داریم در مورد این ترفند ها صحبت کنیم.

ترفند اول:

ساختن آتش با استفاده از باتری: همانطورکه در مقاله چگونه بدون کبریت و فندک، به آسانی آتش روشن کنیم؟  گفته شد، می توان با استفاده از باتری و یک کاغذ آدامس، آتش درست کرد. تنها کافی است کاغذ آدامس را از وسط ببرید و از قسمت میانی برش دهید و دو قطب باتری را با استفاده از این کاغذ به هم متصل کنید (در فیلم آموزشی این فرایند را نگاه کنید)

ترفند دوم:

استفاده از باتری برای تاچ(Touch)  گوشی های هوشمند: در روزهای سردی که دستکش به دست دارید و با استفاده از دستکش نمی توانید از گوشی هوشمند خود استفاده کنید، باتری می واند به کمک شما بیاید و با استفاده از آن از گوشی خود استفاده کنید و صفحه ی نمایشگر خود را تاچ کنید.

ترفند سوم

گرم کردن دستان با استفاده از باتری: در فصول سرد سال می توانید با استفاده از باتری دستان خود راگرم کنید. تنها کافی است یک ورقه آلمینیومی به دور باتری بپیچید و آن را در جیب خود قرار دهید و دستان خود را گرم کنید.

ترفند چهارم:

روشن کردن وسایل برقی با یک باتری: اگر می خواهید برای مثال ریموت کنترل تلویزیون خود را راه بیندازید و فقط یک باتری دارید، می توانید با استفاده از یک گیره فلزی (در فیلم نمایش داده شده) می توانید ریموت خود را راه بیندازید. تنها کافی است با استفاده از گیره دو قطب را به هم وصل کنید. یعنی در واقع گیره را جای باتری قرار دهید. و گیره مانند باتری عمل خواهد کرد

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 854
تعداد کل آرا: 5639
تعداد کل بازدیدها: 1756339

نظرات کاربران

*