فیلم آموزشی: پنج ورزش برای رفع کوفتگی و درد عضلات بدن

فیلم آموزشی: پنج ورزش برای رفع کوفتگی و درد عضلات بدن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/01/31

برای بسیاری از ما پیش می آید که قسمت ها و اعضای مختلفی از بدن ما به دلایل مختلف مانند کار شدید و زیاد دچار کوفتگی یا گرفتگی و درد می شوند. در این نوشته و ویدئو به شما آموزش داده می شود که چگونه با چند نرمش و حرکت ساده بدن بتوانید این دردها و کوفتگی های عضلات را رفع و برطرف کنید.

این حرکات ورزشی بدن برای خلاص شدن از دردها و گرفتگی عضلات گردن و کمر، درد و خستگی ناحیه کمر، مشکلات هضم و گوارش، درد در مفاصل ران، درد ساق پا مناسب هستند.

برای از بین بردن گرفتگی عضلات کمر و گردن خود را 30 ثانیه در حالتیکه نوک انگشتان دستتان به نوک انگشتان پای تان رسیده است و هر دو دست و یک پایتان کشیده شده اند، قرار دهید. این کار را 30 ثانیه و چندین بار برای هر دو پا تکرار کنید. برای درک بهتر این نرمش رفع درد عضلات گردن و کمر فیلم را تماشا نمایید.

وقتیکه کمرتان درد می کند، می توانید به حالت دو زانو نشسته، دست خود را بالا برده و به روی زمین دستان خود را تا جای ممکن بکشید. در واقع سعی کنید که با کشیدن دستانتان ماهیچه های پشت کمر نیز کشیده شوند. 60 ثانیه در این حالت باشید.

اگر مفاصل و عضلات ران تان درد می کنند یا کوفته هستند، می توانید به حالت چهار زانو نشسته و دو دست خود را به دور نوک انگشتان پا گرفته تا این قسمت از پا حرکت نکند، سپس دو ران خود را به سمت بالا و پایین ببرید. این حرکت را 90 ثانیه تکرار کنید.

برای رفع مشکلات هضم و گوارش، می توانید روی زمین نشسته، دو پای خود را دراز کرده، سپس یک پا را به کنار پای دیگر گذاشته و بدن خود را به پشت بچرخانید(مطابق فیلم). این حرکت ورزشی را چندین بار و برای هر دو پا و در هر دو جهت 60 ثانیه تکرار کنید.

برای رفع درد ناحیه ساق پا، می توانید هنگامیکه در حالت ایستاده هستید، خم شده و دو دست خود را در حالتیکه به هم قفل کرده اید تا نزدیک ساق پا بکشید. این حرکت را همانطور که در فیلم آموزش می دهد به مدت 30 ثانیه تکرار کنید.

برای درک دقیق تر و بهتر این حرکات ورزشی و نرمش های مخصوص رفع کوفتگی، خستگی و درد عضلات بدن، فیلم آموزشی زیر را ببینید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 6
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 73
تعداد کل بازدیدها: 9092

نظرات کاربران

*