فیلم آموزشی: طرز تهیه روغن بادام

فیلم آموزشی: طرز تهیه روغن بادام

در مطلب فیلم آموزشی: طرز تهیه روغن کنجد در خانه در مورد نحوه تهیه روغن کنجد در منزل و به حجم کم توضیح  وبا فیلم مربوطه نشان داده شد. در این نوشته  و در فیلم زیر طرز تهیه روغن بادام به همراه فیلم توضیح و نشان داده می شود. یادآور می شوم که روغن بادام در دو نوع تلخ و شیرین تهیه می شود که با وجود خواص مشابه اما تفاوت هایی نیز دارند؛ اما بطور کل روغن بادام غیرخوراکی خواص بسیاری دارد که یکی از مهمترین آنها برای رفع خشکی پوست و لطیف و زیبا کردن پوست بسیار مفید است و استفاده روزانه از آن بدین منظور توصیه می شود- برای آشنایی با خواص و تفاوت های روغن بادام تلخ و شیرین به مقاله تفاوت و خواص روغن بادام تلخ و روغن بادام شیرین رجوع کنید.

همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنید برای تهیه روغن بادام که البته به حجم و مقدار زیاد است از آسیاب های مخصوص که دریچه هایی برای خروج روغن در آنها وجود دارد، استفاده می شود. ساز و کار تهیه روغن بادام که در فیلم زیر نشان داده می شود مشابه همان ساز و کار تهیه روغن کنجد است که در فیلم آموزشی: طرز تهیه روغن کنجد در خانه نشان داده شد؛ یعنی شما برای استخراج روغن بادام یا کنجد باید آنها را خوب خرد کرده و ورز یا له کنید تا روغن آن خارج شود. استفاده از آب گرم یا دیگر روغن ها و البته به میزان کم همانطور که در فیلم تهیه روغن کنجد در زیر می بینید نیز در طی مرحله آسیاب و له کردن بادام، در استخراج روغن از بادام موثر است.

در این کارگاه تهیه روغن بادام دستگاه های مخصوصی برای استخراج روغن از مانده یا تفاله بادامی که روغن اولیه آن گرفته شده نیز وجود دارد. بدین صورت که تفاله ها را درون استوانه هایی ریخته و تحت فشار قرار می دهند تا روغن بادام باقیمانده در تفاله بادام ها از منفذهای روی استوانه ها خارج شود.

فیلم زیر که طرز تهیه روغن بادام بصورت مرحله به مرحله را در کارگاه یا منزل نشان می دهد را تماشا کنید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.8
sigmaمجموع آرا: 16

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)