فیلم آموزشی: ساخت اینفوگرافیک(Infographics) با پاورپوینت(Power Point)

فیلم آموزشی: ساخت اینفوگرافیک(Infographics) با پاورپوینت(Power Point)

در مقاله اینفوگرافیک(Infographics) چیست و چه کاربردی دارد؟ درخصوص اینفوگرافیک و کاربردهای آن و همچنین اینکه از چه نرم افزارها و ابزارهایی برای تهیه اینفوگرافیک استفاده می شود، توضیح داده شد. یکی از نرم افزارهایی که می توانید از آن برای ساخت اینفوگرافیک استفاده کنید، نرم افزار ارائه مطلب شرکت مایکروسافت یعنی آفیس پاورپوینت(Office Power Point) است. استفاده از این نرم افزار از این جهت توصیه می شود که نسبت به دیگر نرم افزارهای گرافیکی ساده تر بوده و بسیاری از افراد با محیط آن آشنایی دارند. در این مطلب و در ویدئو زیر نحوه استفاده از پاورپوینت برای تهیه یک اینفوگرافیک ساده توضیح داده می شود. البته این ویدئو آموزش اینفوگرافیک نکاتی ابتدایی کار با پاورپوینت برای تهیه اینفوگرافیک را توضیح می دهد که امید است در ویدئوها و مطالب آتی توضیحات و نکات بیشتری برای ساخت اینفوگرافیک برای پاورپوینت آورده شود.

برای شروع ساخت اینفوگرافیک، شما باید صفحه پاورپوینت را باز کرده و اندازه صفحه را از قسمت Design و Page Setup به اندازه دلخواه و البته متناسب با مورد استفاده از اینفوگرافیک برحسب اینچ تنظیم کنید. یعنی اگر برای صفحه وب می خواهید، توصیه می شود که اندازه 600 در 2400 پیکسل انتخاب شود.

نکته مهم در تهیه اینفوگرافیک با هر ابزار و نرم افزاری، مشخص کردن و تفکیک داده ها و اطلاعاتی است که می خواهید در اینفوگرافیک نمایش دهید. یک اینفوگرافیک معمولا شام یک عنوان شده و سپس برحسب مطالب و ارقام موجود می تواند در اندازه های مختلف و چند صفحه طراحی و سرفصل بندی شود. مسئله مهتر در طراحی اینفوگرافیک استفاده از شکل ها، نمودارها و عکس است که هم سبب رسا بودن – درک بهتر و سریعتر مخاطب - و هم جذابیت آن می شود.

نکته مهم در استفاده از پاورپوینت برای ساخت یک اینفوگرافیک این است که اگر شما با کار با پاورپوینت و قابلیت های آن آشنا باشید، می توانید نمودارها یا اشکال مختلف را با کمی وقت گذاشتن و دقت ایجاد کنید.

فیلم زیر توضیحاتی درخصوص اصول مقدماتی ساخت اینفوگرافیک با پاورپوینت را نمایش می دهد:

 

مقاله فیلم آموزشی نحوه ساخت شکل، نمودار و آیکون برای اینفوگرافیک(Infographics) با استفاده از پاورپوینت را مطالعه و ویدئو مربوطه را تماشا کنید تا ساخت برخی از اشکال و آیکون برای یک اینفوگرافیک با استفاده از پاورپوینت را فرا بگیرید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 260
تعداد کل نظرات : 65
تعداد کل آرا: 1004
تعداد کل بازدیدها: 105890


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)