فیلم آموزشی: تکنیک ها و روش های آسان تیز کردن چاقو با وسایل ساده و در دسترس

فیلم آموزشی: تکنیک ها و روش های آسان تیز کردن چاقو با وسایل ساده و در دسترس

وسایل بُرنده ای مانند چاقو به دلیل اصطکاک و استهلاک ناشی از استفاده زیاد از آن به مرور کُند شده و کارایی خود را از دست می دهند. بنابراین بعد از مدت ها استفاده شما باید آنها را مجددا تیز و برنده کنید. این کار را می توانید با مراجعه به متخصصان این کار انجام دهید. اما اگر به هر دلیلی نمی خواهید این کار را انجام دهید یا دسترسی به چاقو تیزکن ها ندارید، می توانید با برخی از وسایل ساده و در دسترس آنگونه که در فیلم زیر نشان داده می شود، چاقو یا چاقوهای خود را تیز کنید.

تیز کردن چاقو با شیشه: اگر تکه شیشه ای در دسترس دارید که یک سمت آن  آزاد است – مانند شیشه ماشین که باز می شود- می توانید از آن برای تیز کردن چاقو استفاده کنید. برای این کار چاقو را همانطور که در فیلم آموزش تیز کردن چاقو در زیر مشاهده می کنید، بصورت مورب نگه دارید و بر روی لبه شیشه بکشید. این کار را چندین بار انجام دهید تا چاقو شما تیز شود.

تیز کردن چاقو با سنگ: دیگر روش ساده و آسان تیز کردن چاقو استفاده از یک تکه سنگ صاف و صیقلی است. اگر هم سنگ صیقلی و صاف در دسترس ندارید ولی تکه سنگ های زیادی دارید، می توانید با کشیدن دو تکه سنگ به یکدیگر آنها را صیقلی کنید و از سنگ صاف و صیقلی شده برای تیز کردن چاقو استفاده کنید. برای این کار کمی آب روی سنگ صاف و صیقلی ریخته و چاقو را بطور مورب و با زاویه ای مناسب که لبه چاقو با سنگ در تماس باشد،‌ روی سنگ می کشید.

تیز کردن چاقو با چاقوی دیگر: سومین روش و تکنیک آسان تیز کردن چاقو استفاده از یک چاقو دیگر است. چاقو دیگر به دلیل اینکه از جنس فلز است،‌ می تواند موجب تیز شدن چاقوی کٌند شما شود. برای این کار همانطور که در فیلم تیز کردن چاقو در زیر مشاهده می کنید می توانید یک چاقو را بطور مورب بر روی چاقوی دیگر بکشید.

استفاده از کارتن برای تیز کردن چاقو: شاید عجیب به نظر برسد،‌ اما می توانید از یک تکه کارتن برای تیز کردن چاقو استفاده کنید. همانطور که می دانید کارتن یا مقوا یکی از دشمنان چاقو محسوب می شوند و موجب کٌند شدن سریعتر آن می شوند. دلیل کند شدن چاقو با کارتن وجود مواد ریز و برنده در کارتن است،‌ اما همین مواد ریز و برنده خود می توانند عامل تیز شدن چاقو باشند. برای تیز کردن چاقو با کارتن، باید چاقو را تقریبا بصورت صاف بر روی سطح کارتن بکشید- همانطور که در فیلم تیز کردن چاقو در زیر نشان داده می شود.

تیز کردن چاقو با استفاده کمربند یا بند کیف: کمربند یا بند کیف به دلیل خاصیت برندگی سطح زیرین آنها می توانند برای تیز کردن چاقو مورد استفاده قرار گیرند. همانطور که در فیلم آموزش تیز کردن چاقو در زیر مشاهده می کنید،‌ می توانید برای تیز کردن چاقو کمربند را به یک تکیه گاهی(مانند درخت آنگونه که در فیلم نشان داده می شود) متصل کنید، کمی آب و خاک روی آن ریخته تا به حالت گِل درآید و سپس سطح چاقو را به حالت تقریبا کج به روی آن بکشید. استفاده از گِل به منظور خشن و زبر کردن سطح است و اگر کمربند شما به اندازه کافی زبر باشد،‌می توانید از آن بدون مرطوب و گِلی کردن برای تیز کردن چاقو استفاده کنید.

در نهایت می توانید این روش ها و تکنیک های تیز کردن چاقو را در کنار هم بکار بندید تا چاقوی شما کاملا تیز و بُرنده شود. فیلم زیر نحوه تیز کردن چاقو با برخی از وسایل ساده و دردسترس را نشان می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1241
تعداد کل بازدیدها: 174490


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)