فیلم آموزشی: تست و تشخیص عسل طبیعی و اصل

فیلم آموزشی: تست و تشخیص عسل طبیعی و اصل

عسل یکی از خوراکی هایست که در دنیا و در ایران بسیار محبوب بوده و کاربرد دارد. اما به دلیل اینکه فرایند و روش تهیه عسل طبیعی و مرغوب بسیار سخت و گران است، معمولا در بسیاری از نقاط دنیا از جمله ایران در تهیه عسل تقلب می شود و به اصطلاح عسل تقلبی وارد بازار شده و عرضه می شود. در این نوشته(همراه فیلم آموزش تست عسل) و روش های ساده تست و تشخیص عسل طبیعی در مغازه درخصوص روش های تست و تشخیص عسل اصل و طبیعی از عسل تقلبی با کمک ابزارها و بدون ابزار خاصی(که معمولا شما در فروشگاه همراه خود ندارید) توضیح داده می شود.

در این نوشته ابتدا برخی از روش های تست عسل اصل و طبیعی آموزش داده می شود.

تست و شناسایی عسل طبیعی با استفاده از آب سرد: همانطور که در فیلم زیر نمایش داده می شود. اگر عسل طبیعی باشد هنگامیکه شما قاشقی از آن را درون یک لیوان آب سرد/ولرم بریزید نباید به سرعت حل شود. در واقع عسل اصل و بدون مواد افزودنی اگر داخل یک لیوان آب سرد ریخته شود باید بطور عمودی به ته لیوان رفته و بعد از مدتی حل شود. اما اگر عسل همزمان با ریخته شدن در لیوان آب سرد حل شد و بصورت عمودی به ته لیوان نرفت نشان از تقلبی بودن آن است.

تست عسل با کبریت: روش دوم استفاده از تست سوزاندن عسل برای تشخیص اصل، طبیعی و بدون مواد افزودنی بودن آن، می باشد. بدین منظور همانطور که در فیلم آموزش تست عسل در زیر مشاهده می کنید یک تکه پارچه کتان یا پنبه ای را برداشته آن را به عسل آغشته کنید و با یک کبریت آن را آتش بزنید. عسل طبیعی به راحتی و سریع آتش می گیرد اما عسل غیرطبیعی و تقلبی به دلیل وجود مواد افزودنی از جمله آب دیرتر آتش می گیرد و می سوزد.

تست عسل طبیعی با استفاده از روش شکرک زدن یا رس کردن: همانطور که می دانید مواد دارای شکر و مواد قندی مانند مربا یا شیره خرما و همچنین عسل در هوای سرد و مرطوب رس کرده یا به اصطلاح شکرک می زنند. برخی تصور می کنند که شکرک زدن عسل نشانه غیرطبیعی و تقلبی بودن آن است، اما اینگونه نیست و این شکرک زدن به دلیل وجود برخی از مواد قندی و همچنین آنزیم دیاستاز صورت می پذیرد. اما تفاوتی بین نوع شکرک زدن عسل طبیعی و اصل(بدون مواد افزودنی) با شکرک زدن دیگر مواد قندی مانند مربا وجود دارد. رس کردن و شکرک های عسل طبیعی بسیار ریز بوده و بصورت کدر و ته نشین شدن می باشد که شبیه به شکرک زدن شیره خرما می باشد، اما رس کردن و شکرک مربا به دلیل وجود شکر بصورت دانه های بلورین درشت است که شما اگر بخواهید آنها را بخورید زیر دندان خود احساس زبری و سختی خواهید کرد- چیزی شبیه به خوردن نبات. ضمن اینکه عسل های تقبلی بسیار سریعتر از عسل های طبیعی شکرک می زنند.

روش دیگر استفاده از ید برای تشخیص و تست عسل طبیعی و اصل است. برای این کار مقداری عسل را با آب مخلوط کرده و به آن چند قطره ید اضافه نمایید. اگر محلول به رنگ آبی درآمد عسل تقلبی است و نشان می دهد که با نوعی نشاسته یا آرد مخلوط شده است.

فیلم زیر برخی از روش های تست کردن عسل طبیعی را نشان می دهد(یک روش ذکر شده در این فیلم مربوط به ریختن اصل روی انگشتان است که ما در مقاله ..... آن را توضیح می دهیم):

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)