فیلم آموزشی: ترفند ضد آب کردن کفش ها

فیلم آموزشی: ترفند ضد آب کردن کفش ها
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/17

حتما تاکنون برای شما هم پیش آمده که در هنگام طبیعت گردی و یا در فصل هایی که بارندگی زیاد است، کفش تان خیس شده و در آن آب ررفته. رفتن آب در کفش حس ناخوشایندی ایجاد می کند. در این مطلب قصد داریم ترفنده ضد آب کردن کفش را به شما آموزش دهیم. البته برخی کفش ها خودشان ضد آب هستند که با آن ها مشکلی نخواهید داشت. اما ما می خواهیم در مورد کفش های معمولی صحبت کنیم.

چگونه کفش را ضد آب کنیم؟

برای ساخت کفش مخصوص آب باید مراحل زیر را طی کنید:

وسایل مورد نیاز:

شمع

سشوار

کفش معمولی

شمع را بر روی کفش ها بکشید

ابتدا باید شمع را بر روی کفش خود و هر نقطه ای از کفش که پارچه ای می باشد، بکشید. دقت کنید که این کار را در ناحیه چند بار تکرار کنید تا هیچ نقطه ای از قلم نیفتد.

سشوار را بر روی کفش بگیرید

پس از این که شمع را روی تمام نقاط کفش کشیدید، اکنون باید سشورا را بر روی سطح کفش بگیرید و به کفش حرارت بدهید. سشوار را روی حرارت بالا بگذارید. ممکن است زمانی که سشوار روی نواحی که شمع کشیده اید، میگیرید، کمی رنگ کفش تغییر کند. نگران نباشید با پایان سشورا کشیدن، رنگ کفش به حالت اولیه برمیگردد.

ادامه دهید تا تمام درزها پر شود

برای مدتی سشوار را روی کفش بگیرید تا با استفاده از حرارت بالای سشورا، شمع کاملا ذوب شود و درزها ی پارچه ای کفش کاملا پر شود. بدین وسیله با استفاده از خاصیت شمع، منافذ کفش پر می شود و کفش خاصیت ضد آب پیدا می کند.

اکنون می توانید کفش خود را تست کنید و با یک پارچ یا لیوان بر روی آن آب بریزید و مشاهده کنید که آب به درون کفش نفوذ نخواهد کرد

برای یادگیری بهتر این ترفند، در فیلم آموزشی زیر نیز می توانید نحوه ی ضد آب کردن کفش ها را مشاهده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 824
تعداد کل آرا: 5409
تعداد کل بازدیدها: 1545970

نظرات کاربران

*