فیلم آموزشی نحوه ساخت شکل، نمودار و آیکون برای اینفوگرافیک(Infographics) با استفاده از پاورپوینت

فیلم آموزشی نحوه ساخت شکل، نمودار و آیکون برای اینفوگرافیک(Infographics) با استفاده از پاورپوینت

در مقاله فیلم آموزشی: ساخت اینفوگرافیک(Infographics) با پاورپوینت(Power Point) درخصوص اصول مقدماتی کار با پاورپوینت(Microsoft Office Power Point) برای ساخت اینفوگرافیک توضیح داده شد. در این نوشته و در فیلم زیر نحوه ساخت برخی از آیکون ها مانند شکل انسان، نمودارها و دیگر اشکالی که ممکن است شما بخواهید در یک اینفوگرافیک مورد استفاده قرار دهید، توضیح و نمایش داده می شوند. توجه کنید که برای استفاده از ابزارهای پاورپوینت شما باید نسخه های 2013 و بعد از آن آفیس را داشته باشید، چون برخی از ویژگی هایی که در اینجا آموزش داده می شود، در نسخه های قدیمی تر ممکن است وجود نداشته باشند.

در ویدئو زیر نحوه ساخت شکل/آیکون یک انسان، شکل یک قلب، نمودار دایره ای(Pie Chart) برای اینفوگرافیک آموزش داده می شود. در ادامه به توضیح مراحل ساخت هر کدام از آنها براساس فیلم زیر می پردازیم.

برای ساخت آیکون یک انسان، شما در پاورپوینت گزینه های مختلفی از جمله شکل مستطیل، دایره، آیکون های فلوچارت و امثالهم را دارید که همانطور که در فیلم آموزش ساخت اینفوگرافیک زیر مشاهده می کنید، می توانید در ترکیب این اشکال با یکدیگر شکل یک انسان را بسازید. نکته مهم در طراحی شکل یک آدم این است که در پایان شما باید گزینه merge را در قسمت ویرایش شکل انتخاب کنید تا این اشکال به هم چسبیده بصورت یک آدم واحد شکل بگیرند و به نظر آیند. ضمن اینکه به جهت زیبایی شما می توانید از ابزار Subtract استفاده کرده و سر این آدم را به صورت مجزا از بدن او نمایش دهید. دقت کنید همانطور که در فیلم می گوید بدین منظور انتخاب شکل بدن یا سر در این حالت مهم است زیراکه با این ابزار شما می توانید قسمتی از شکل را از آن حذف کنید. در نهایت نیز شما با انتخاب گزینه Group می توانید یک شکل آدم واحد برای اینفوگرافیک خود در پاورپوینت بسازید.

برای ساخت شکل یک اشک در پاورپوینت نیز همانطور که در فیلم آموزشی زیر نشان داده می شود، شما می توانید از شکل یک قلب استفاده کنید و آن را با تغییراتی که در فیلم می بینید به یک اشک تغییر شکل دهید.

برای ساخت یک نمودار دایره ای/پای چارت شما ابتدا باید شکل یک نمودار دایره ای را از میان اشکال موجود انتخاب کرده، سپس یک دایره را ترسیم کنید. البته دقت کنید که اندازه این دو شکل را از قسمت اندازه(size) یکسان کنید تا هنگامیکه روی هم قرار می گیرند یک شکل واحد به نظر آیند. سپس محیط خارجی(outline) شکل دایره را بصورت ضخیم در می آوریم. سپس درون آن را بصورت no fill در می آوریم. بعد شکل نمودار دایره ای(شکلی که در زیر قرار دارد) را بدون outline قرار می دهیم. بعد محیط خارجی شکل دایره ای که اکنون درون آن خالی است را ضخیم تر می کنیم و بعد با استفاده از گزینه group آنها را بصورت یک شکل واحد در می آوریم. به دلیل اینکه این شکل واحد از دو شکل یعنی یک نمودار دایره ای و یک دایره ساخته شده است، شما می توانید با انتخاب نمودار دایره ای و تغییر اندازه آن، قسمت پر این نمودار دایره ای را تغییر دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 260
تعداد کل نظرات : 65
تعداد کل آرا: 1004
تعداد کل بازدیدها: 105890


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
F
Fa ( 2017-07-11 17:11:06 )
خوب ومثبت