فیلم آموزشی نحوه تعمیر و ترمیم ترک شیشه

فیلم آموزشی نحوه تعمیر و ترمیم ترک شیشه

همانطور که شاید شما به عنوان صاحب یک خودرو تجربه کرده باشید، ممکن است شیشه جلو یا عقب خودرو شما به دلیل برخورد یک تکه سنگ ترک بردارد. در این نوشته و در فیلم آموزشی زیر نحوه ترمیم ترک شیشه آموزش داده می شود.

برای تعمیر یا ترمیم ترک شیشه ابتدا باید با الکل قسمت ترک خرده شیشه را تمیز کنید. سپس دور قسمت ترک خرده شیشه را چسب بزنید تا مرزی برای کار شما مشخص شود. برای ترمیم ترک شیشه می توانید کیت های مخصوص این کار را تهیه کنید و مطابق فیلم زیر نسبت به تعمیر و ترمیم ترک شیشه اقدام کنید.

اما اگر شما دسترسی به چنین کیت ندارید می توانید برخی از اقدامات را انجام ندهید. نکته مهم این است که ترک شیشه ماشین را با رزین پر کنید. برای این کار می توانید مطابق فیلم آموزش تعمیر ترک شیشه اتومبیل در زیر- البته با استفاده از کیت مخصوص- یک حفره ای روی سوراخ یا ترک شیشه ایجاد کنید تا رزین را از طریق آن درون ترک شیشه ماشین بریزید، سپس با استفاده از سرنج گاواژ سعی کنید که فضای خلاء ایجاد کنید تا این رزین وارد ترک شیشه شود. سپس حدود 20 دقیقه صبر کنید تا رزین بواسطه خلاء ایجاد شده وارد ترک شیشه ماشین شود، می توانید برای تسریع کار به شیشه به آرامی ضربه بزنید. همانطور که در فیلم می بینید از داخل ماشین پیداست که رزین در حال نفوذ به ترک شیشه است. بعد از برداشتن کیت مخصوص باز هم رزین را بر روی ترک که اکنون یک سوراخ روی شیشه ماشین است بمالید و مطابق فیلم تعمیر شیشه ماشین در زیر یک طلق روی آن بگذارید. این کار سبب می شود که رزین بطور یکپارچه به قسمت ترک خرده ماشین نفوذ کند.

در حالتیکه شما این کیت مخصوص ترک شیشه را در اختیار ندارید. می توانید از ابزارهای مشابه یا به روشی که رزین دقیق به ترک شیشه نفوذ کند استفاده کنید. برای این کار باید کلیه مراحلی که در فیلم آموزشی زیر شکل گرفته است را طی کنید. مهمترین کار وارد کردن رزین به داخل ترک و همچنین ایجاد یک لایه یکپارچه از رزین است.

فیلم آموزشی زیر نحوه ترمیم شیشه ترک خرده ماشین را آموزش می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626059


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)