فیلم آزمایش اجتماعی تبعیض نژادی و عقیدتی پلیس امریکا

فیلم آزمایش اجتماعی تبعیض نژادی و عقیدتی پلیس امریکا
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/01/30

همانطور که شاید بسیار شنیده باشید، مسئله تبعیض نژادی(racism) و دسته بندی نژادی(Racial profiling) در امریکا بسیار رواج دارد و این تبعیض نژادی و عقیدتی برای مسلمانان بیشتر و شدیدتر است. لازم به ذکر است که منظور از دسته بندی نژادی در اینجا هرگونه تبعیض و برخورد خاص با قومیت، جنسیت و مذهب خاصی را شامل می شود. در این نوشته و در فیلم زیر یک دوربین مخفی که یک آزمایش اجتماعی(social experiment) است، برخورد پلیس امریکا با دو عرب مسلمان به تصویر کشیده می شود.

همانطور که در دوربین مخفی زیر مشاهده می کنید، دو جوان عرب تنها در پارک نشسته اند و پلیس به سمت آنها آمده و از آنها مدارک شناسایی می خواهد. این جوانان از پلیس می پرسند که چرا این کار را با افراد دیگر در پارک انجام نمی دهند و پلیس از پاسخ به این سوال اجتناب کرده و با لحن تند از آنها می خواهد که مدارک شان را نشان دهند. ماموران پلیس امریکا تنها به این جمله بسنده می کنند که همسایگان از ما خواسته اند که به بررسی این منطقه و شما بپردازیم که این خود گویای این مطلب است که به دلیل ظاهر این دو جوان که ظاهر قوم عرب و مسلمان را دارند، این خواسته وجود دارد. در آخر نیز بعد از بررسی مدارک شناسایی این دو جوان مسلمان و نبود مشکل، هنگامیکه این دو جوان با ماشین خود حرکت کردند، پلیس ها آنها را دنبال می کردند.

چنین حرکاتی نشان دهنده تعصبات قومیتی و عقیدتی در امریکاست؛ البته توسط عده ای از امریکایی ها. همچنین برخورد تند و خشن پلیس نیز گویای تبعیض های نژادی و تحقیر مسلمانان در این کشور است. البته یادآور می شوم که کنترل های امنیتی در هر کشوری لازم است، اما برخوردهای خشن و قهرآمیز می تواند به این تعصبات قومیتی دامن زده و آنها را بییشتر کند.

در زیر فیلم دوربین مخفی مربوط به آزمایش اجتماعی تعصبات و تبعیض نژادی نسبت به مسلمانان در امریکا را مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 387
تعداد کل آرا: 4081
تعداد کل بازدیدها: 1667811

نظرات کاربران

*