فیلم آزمایش اجتماعی تاثیر صوت قرآن بر مردم غیر مسلمان

فیلم آزمایش اجتماعی تاثیر صوت قرآن بر مردم غیر مسلمان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/04/08

انسان به ذات و از نوزادی و کودکی به اصوات و ریتم های مختلف و آنچه می توان آن را موسیقی دانست، واکنش نشان داده و به آن علاقه مند می شود. اگر دقت کرده باشید، موسیقی های شاد و غمگین، پرهیجان و آرامش بخش بر نوزادان و کودکان بدون اینکه بدانند معنای آن صوت یا موسیقی چیست، تاثیر می گذارد و واکنشی متناسب با ملودی یا ریتم آن صوت/قطعه موسیقی نشان می دهند.

در آزمایش اجتماعی(social experiment) که در فیلم زیر می بینید، مسلمانان در یک کشور غربی(بریتانیا) صوت و تلاوت دلنشین قرآن(Quran recitation sound) کریم(Quran) را برای افراد عادی و غیرمسلمان(Non-Muslims) پخش می کنند و همانطور که در فیلم خواهید دید، همه آنها می گویند که علی رغم اینکه معنای آن را نمی فهمند، اما آن را صلح جویانه یا آرام کننده(Peaceful)، آرامش بخش(relaxing) موزون(Rythmic) و زیبا می دانند. جالب است که این افراد حس معنویت، پر راز و رمز یا عرفانی بودن را نیز از شنیدن این آیات قرآن مجید دریافت کردند؛ بدون اینکه بدانند که این اینها آیات قرآن کریم بوده و چه معنایی دارند. در واقع گفته ها و احساسات آنها نشان می دهد که بواسطه حس آرامشی که در صوت این آیا قرآن کریم به آنها منتقل شده است، این اصوات را معنوی و روحانی می دانند.

در زیر فیلم آزمایش اجتماعی تاثیر تلاوت قرآن بر غیرمسلمانان که می توان آن را وسیله ای برای رد شبهات اسلام ستیزان نیز دانست- بواسطه تاثیرات معنوی و عرفانی آن- مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 459
تعداد کل آرا: 4433
تعداد کل بازدیدها: 1964088

نظرات کاربران

*