فیلم آزمایش اجتماعی تاثیر صوت قرآن بر مردم غیر مسلمان

فیلم آزمایش اجتماعی تاثیر صوت قرآن بر مردم غیر مسلمان

انسان به ذات و از نوزادی و کودکی به اصوات و ریتم های مختلف و آنچه می توان آن را موسیقی دانست، واکنش نشان داده و به آن علاقه مند می شود. اگر دقت کرده باشید، موسیقی های شاد و غمگین، پرهیجان و آرامش بخش بر نوزادان و کودکان بدون اینکه بدانند معنای آن صوت یا موسیقی چیست، تاثیر می گذارد و واکنشی متناسب با ملودی یا ریتم آن صوت/قطعه موسیقی نشان می دهند.

در آزمایش اجتماعی(social experiment) که در فیلم زیر می بینید، مسلمانان در یک کشور غربی(بریتانیا) صوت و تلاوت دلنشین قرآن(Quran recitation sound) کریم(Quran) را برای افراد عادی و غیرمسلمان(Non-Muslims) پخش می کنند و همانطور که در فیلم خواهید دید، همه آنها می گویند که علی رغم اینکه معنای آن را نمی فهمند، اما آن را صلح جویانه یا آرام کننده(Peaceful)، آرامش بخش(relaxing) موزون(Rythmic) و زیبا می دانند. جالب است که این افراد حس معنویت، پر راز و رمز یا عرفانی بودن را نیز از شنیدن این آیات قرآن مجید دریافت کردند؛ بدون اینکه بدانند که این اینها آیات قرآن کریم بوده و چه معنایی دارند. در واقع گفته ها و احساسات آنها نشان می دهد که بواسطه حس آرامشی که در صوت این آیا قرآن کریم به آنها منتقل شده است، این اصوات را معنوی و روحانی می دانند.

در زیر فیلم آزمایش اجتماعی تاثیر تلاوت قرآن بر غیرمسلمانان که می توان آن را وسیله ای برای رد شبهات اسلام ستیزان نیز دانست- بواسطه تاثیرات معنوی و عرفانی آن- مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 280
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1224
تعداد کل بازدیدها: 171556


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)