فواید پرتقال | خواص پرتقال | خواص پرتقال برای پوست | خواص پرتقال در بارداری

فواید پرتقال | خواص پرتقال | خواص پرتقال برای پوست | خواص پرتقال در بارداری
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/07

بسیاری از ما در مورد خواص میوه ها مخصوصا سیب بسیار می دانیم اما شاید کمتر به پرتقال توجه می کنیم. تقریبا همه در مورد اینکه پرتقال سرشار از ویتامین سی است شکی نداریم اما در مورد دیگر خواص این میوه بی اطلاع هستیم. یک ضرب المثل معروف هست که می گوید: "هر روز یک سیب" اما به همان اندازه می توانیم این موضوع را برای پرتقال نیز به کار بندیم.هزاران دلیل وجود دارد که چرا هر روز یک پرتقال یک ایده خوب است؛ اول اینکه پرتقال کالری کم دارند اما دارای مواد مغذی است. همچنین پرتقال پوست را روشن و سالم می کند و می تواند به کاهش ریسک بدن برای بسیاری از بیماری ها و همچنین شرایط را به گونه ای تغییر می دهد که بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متنوع خواهد بود.

درختان پرتقال محبوبترین و پر کشت ترین درختان میوه ای در دنیا هستند که کشت می شوند. پرتقال یک میوه محبوب به دلیل شیرینی طبیعی خود بوده و طیف وسیعی از استفاده ها از آن می شود - از آبمیوه ها و مارمالاد تا ماسک صورت و شیرینی پرتقالی از آن نمونه است. پرتقال دارای بیش از 170 فیتوکمیکال مختلف و بیش از 60 فلاونوئیدها است که بسیاری از آنها خواص ضد التهابی و اثرات آنتی اکسیدان قوی دارند.
این ویژگی مرکز دانش MNT بخشی از مجموعه ای از مقالات در مورد مزایای سلامتی غذاهای محبوب است. این یک تجزیه تغذیه ای از میوه را فراهم می کند و نگاهی عمیق به مزایای ممکن بهداشت آن، چگونگی اضافه کردن پرتقال های بیشتر به رژیم غذایی و هر گونه خطرات بالقوه سلامت مصرف پرتقال را فراهم می کند.
به گفته انجمن قلب آمریکا، خوردن مقادیر بالایی از ترکیبات موجود در میوه های مرکبات مانند پرتقال و گریپ فروت ممکن است خطر سکته مغزی را برای زنان را بسیار کاهش دهد. زنانی که بیشترین مقدار مرکبات را مصرف می کنند خطر ابتلا به سکته مغزی ایسکمیک 19 درصد کمتر از زنانی است که پرتقال مرکبات کمتری مصرف می کنند.

فشار خون
حفظ میزان مصرف سدیم ضروری است برای کاهش فشار خون، با این حال افزایش مصرف پتاسیم ممکن است به همان اندازه به دلیل اثرات غضروفی آن نیز مهم باشد. با توجه به بررسی ملی بهداشت و تغذیه، کمتر از 2 درصد از بزرگسالان ایالات متحده روزانه 4700 میلی گرم توصیه می کنند. همچنین توجه داشته باشید مصرف پتاسیم بالا با 20 درصد کاهش خطر ابتلا به این بیماری همراه است.

سرطان
بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی، مصرف موز، پرتقال و آب پرتقال در دو سال اول زندگی ممکن است خطر ابتلا به سرطان خون در کودکان را کاهش دهد. پرتقال به عنوان یک منبع عالی از ویتامین C آنتی اکسیدان قوی، همچنین می تواند به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد شناخته شده به علت سرطان کمک کند. در حالی که مصرف کافی ویتامین C ضروری است و به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار مفید است، مقدار لازم برای مصرف برای اهداف درمانی برای سرطان بیش از مصرف خوراکی است. مصرف زیاد فیبر از میوه ها و سبزیجات با کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال همراه است.

سلامت قلب
فیبر، پتاسیم، ویتامین C و کولین در پرتقال همه از سلامت قلب حمایت می کنند. طبق نظر مارک هوستون، مدیر موسسه فشار خون بالا در بیمارستان سنت توماس در تنسی و استاد پزشکی بالینی در دانشکده پزشکی واندربیلت، افزایش مصرف پتاسیم همراه با کاهش مصرف سدیم، مهمترین تغییرات تغذیه ای است که فرد می تواند برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی انجا دهد. . در این مطالعه، کسانی که 4069 میلی گرم پتاسیم در روز مصرف کردند 49 درصد کمتر از افرادی که پتاسیم کمتری مصرف کردند (حدود 1000 میلی گرم در روز) به ببیماری های قلبی ایسکمیک دچار شده اند. همچنین مصرف پتاسیم بالا نیز با کاهش خطر سکته مغزی، محافظت در برابر از دست دادن توده عضلانی، حفظ تراکم معدنی استخوان و کاهش تشکیل سنگ کلیه همراه است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 136
تعداد کل بازدیدها: 117542

نظرات کاربران

*