فواید هوای سرد چیست | هوای سرد بهتر است یا هوای گرم | هوای سرد خوب است؟

فواید هوای سرد چیست | هوای سرد بهتر است یا هوای گرم | هوای سرد خوب است؟

زمانی که فصل پاییز و زمستان فرا می رسد کمدهای ما نیز نفسی تازه می کند. لباس های گرم و بافتنی ها از کمد و یا انباری خارج شده و جای آن را لباس های تابستانی می گیرند. بسیاری ازمردم فصل زماستان را دوست ندارند. آن ها به محض سرد شدن هوا به بیماری هایی مانند آنفلولانزا و سرماخوردگی دچار شده و مجبورند که با آن دست و پنجه نرم کنند و مبارزه کنند.

در این مقاله برای شما مخاطبین گرامی توضیح خواهیم داد که سرما آنقدر ها هم که فکر می کنیم بد و مضر نیست با چگانه همراه شوید.

اما حقیقت چیز دیگری است. سرما نیست که باعث آنفولانزا می شود. در حقیقت سرما برای بدن بسیار نیز مهم و حیاتی است. ممکن است تعجب کنید و بگویید که مگر چنین چیزی ممکن است. پس تا انتهای مقاله با ما باشید تا در مورد جنبه های مثبت سرما و تاثیرات و فوایدی که سرما بر روی سلامتی ما دارد مطالبی را بخوانید.
اولین موضوع جالبی که در ارتباط با سرما مطرح می شود افزایش سوخت و ساز بدن است. سرماو تغییر فصل تاثیری بسیار مثبت و عالی بر روی فعالیت های فیزیکی ما داشته و ورزش نمودن در محیط های سرد می تواند به افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن کمک کند. تحرک در هوای سرد باعث افزایش اشتها و سوزاندن چربی بیشتر شده و جالب اینجاست که خوردن غذا در چنین حالتی به هیج عنوان شما را چاق نمی کند. بدن ما به طور خودکار در سرما به دنبال راهی است که خود را بتواند گرم کند و به همین علت شروع به سوزاندن چربی های بدن می کند تا از این راه به هدف خود دست یابد.
همانطور که می دانید یکی از موهبت های خداوند به انسان خواب است. خواب درست و مناساب تاثیر بسیاری زیادی بر روی فعالیت های در روز ما می گذارد. کم خوابی یا بدخوابی اگر ادامه دار شود بسیار حیاتی و خطرناک بوده و می تواند خطر ابتلا به بیماری قبل و کلیه و دیابت را افزایش دهد. افرادی که خواب خوبی ندارند به دلیل این است که بد ان ها توانایی ندارد تا دمای خود را تنظیم کند. به همین منظور برای دوستانی که مشکل کم خوابی و یا بد خوابی دارند توضیه می شود که حتما در اتاقی بخوابند که دمای آن بین 5 تا 19 درجه ساتنتیگراد باشد.

"فصل سرما و همچنین هوای ابری بسیاری از افراد را دچار افسردگی می کند". شاید شما نیز این جمله را شنیده باشید و حتی به آن باور داشته باشید اما تحقیقات چیز دیگری را نشان می دهد. محققان پی برده اند که هوای سرد و ابری آنقدرها هم که تصور می شود نامطلوب و بد نیست.

افراد در روزهای سرما ممکن است که از مکان های سربسته خود بیرون نیایند اما تماس هایشان با دیگر افراد و همسایگان به صورت تلفنی بیشتر می شود و به همدیگر نزدکیتر می شوند. همچنین هوای سرد قوه تفکر انسانی را افزایش بخشیده و انعطاف پذیری افراد را افزایش می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
فواید هوای سرد چیست | هوای سرد بهتر است یا هوای گرم | هوای سرد خوب است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)