فواید ازدواج نکردن | فواید مجرد بودن!

فواید ازدواج نکردن | فواید مجرد بودن!

علی رغم اینکه ازدواج و داشتن همسر در تمام فرهنگ ها و ادیان مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته و تاکید شده است و بسیاری از مطالعات بر مزایا و منافع ازدواج و داشتن زندگی مشترک هم از لحاظ جسمی و هم روحی تاکید کرده اند، اما بسیاری از افراد و صاحبنظران در فرهنگ های مختلف معتقدند که مجرد ماندن نیز مزایایی دارد. در زیر برخی از نظرات افرادی که مجرد مانده اند و این تجرد را نوعی منفعت و فائده می دانند و آن را در قالب فوائد ازدواج نکردن می دانند، بیان می شود.

یکی از فوائدی که برای ازدواج نکردن ذکر شده است، امکان در کنار خانواده یعنی پدر و مادر ماندن به مدت بیشتر و حمایت کردن از آنهاست.

همچنین افراد مجرد امکان مصاحبت و معاشرت و تفریح کردن با دوستان و همسایگان، ورزش یا نرمش کردن را به نسبت افراد متاهل بیشتر دارند.

طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده است، هر فرد مجرد آمریکایی بطور متوسط 12 دقیقه را در طول روز برای تماس، ایمیل یا نامه نوشتن به دیگران صرف می کند، در حالیکه افراد متاهل حدود 7.8 دقیقه زمان برای گفتگو از یکی از طرق فوق با اطرافیان خود دارند.

از دیگر مواردی که طرفداران مجرد بودن بیان می کنند، این است که افراد مجرد امکان حضور بیشتر در اجتماع و دیدن مکان های مختلف پیدا می کنند.

موفقیت های اقتصادی و مالی از دیگر مزایا و فوائد ازدواج نکردن ذکر شده است. افراد مجرد به نوعی کمتر هزینه می کنند، امکان حضور بیشتر در محافل و بازارها و کشف فرصت های اقتصادی و تجاری را داشته و این مزیتی از جهت موفقیت مالی آنها محسوب می شود.

شاید بتوان مصداق این فائده ازدواج نکردن را بتوان مطالعه ای که در آمریکا انجام شده است و نشان داده است که افراد مجرد به نسبت افراد متاهل کمتر بدهی دارند(نقل از بیزنس اینسایدر)

از دیگر فوائد مجرد بودن و ازدواج نکردن، امکان داشتن فرصت برای تفکر نسبت به خود، تفکر درباره هستی و نوعی مراقبه ذکر شده است.

برخی از افراد هم به فوائد و منافع مجرد بودن و ازدواج نکردن از حیث سلامت و شاید برخی از فرصت هایی که مجرد بودن از این حیث دارد، اشاره می کنند. برای مثال اینکه شما در صورت مجرد بودن و ازدواج نکردن، این فرصت ها و امکان ها را دارید که بیشتر بخوابید، بیشتر ورزش کنید و رژیم غذایی مختص خود را داشته باشید.

فواید ازدواج نکردن | فواید مجرد بودن!

در نهایت باید این نکته ذکر شود که موارد فوق الذکر تنها برخی از نظرات یا مطالعاتی است که درخصوص افراد مجرد و ازدواج نکردن ذکر شده است و این نوشته تنها گردآوری نظرات و عقاید این افراد است و نویسنده این مطلب تایید کننده مسئله مجرد بودن و اینکه ازدواج نکردن فائده دارد، نمی باشد. ضمن اینکه فوائد و خوبی های ازدواج و رابطه جنسی نیز بسیار مورد تایید صاحبنظران از طریق تحقیقات و مطالعات قرار گرفته است.

در نهایت به صورت مختصر مواردی را بیان می کنید که از نظر ما به عنوان بالاترین و بهترین مزایا و فویاد مجرد ماندن است.

فواید ازدواج نکردن | فواید مجرد بودن!

این مزایای شگفت انگیز مجرد بودن است که می توانید با هر کدام از آن ها کلی به خود انرژی مثبت بدهید:

می توانید به مسافرت های طولانی بروید
می توانید بدون ترس عاشق شوید.
می توانید بر روی خودتان کار کنید.
می توانید زمان زیادی را صرفه جویی کنید.
می توانید در آرامش و سکوت بخوابید.
می توانید بیشتر وابسته به خودتان باشید.
می توانید در ارتباط با دوستان باقی بمانید.
می توانید هر کاری که دلتان می خواهد انجام دهید
می توانید اعصاب خوردی های عدم تفاهم نداشته باشید

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.1
sigmaمجموع آرا: 8

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
فواید ازدواج نکردن | فواید مجرد بودن!
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.1
sigmaمجموع آرا: 8


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
A
علی ( 2018-07-12 12:01:33 )
با سلام و تشکر. در مورد اینکه این تالیف یا ترجه ذکر منبع ندارد چطور میتوان از جمله بندی ها اطمینان داشت. آیا نویشنده اصلی ایا فقط به نظرات بی تفاوت است یا اینکه مترجم محترم فوایدی را نمیخواهد بداند.