فوائد یخ چیست | یخ چه فوائدی برای پوست دارد | استفاده از یخ برای آرایش

فوائد یخ چیست | یخ چه فوائدی برای پوست دارد | استفاده از یخ برای آرایش
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/02

یخ از گذشته ها دور مورد استفاده مردم بوده است و از آن در فصل گرما برای خنگ کردن آب نوشیدنی و غیره استفاده می شده است، امروزه هم بسیاری از خانواده ها در فریزهای خود قالب های یخ را دارند و در مواقع مختلف از آن استفاده می کنند، استفاده از یخ تنها محدود به خنک کردن نمی شد و می تواند استفاده های درمانی و آرایشی هم داشته باشد.

یکی از اصلی ترین و اساسی ترین خنک کننده ها در فصل تابستان یخ می باشد، یخ علاوه بر این که برای خنک کردن در فصل تابستان استفاده می شود، دارای فوائد بسیاری برای پوست نیز می باشد. این گونه که از یخ برای زیبایی پوست هم می توان استفاده کرد. لذا در ادامه فوائد بسیاری از یخ که احتمالاً بسیاری از ما آن را نمی دانیم، تقدیم شما می کنیم.

- قبل از آرایش کردن یخ را به صورت خود بمالید:

استفاده از یخ قبل از آرایش کردن برای آماده کردن پوست برای آرایش بسیار مناسب است. لذا قبل از آرایش کردن به صورت خود کمی یخ بمالید. با این روش، می توانید به مدت طولاتی آرایش خود را بر روی صورت حفظ کنید و نیازی به تجدید مجدد آرایش در مدت زمان کوتاه نمی باشد.

- استفاده از یخ، پوست را جمع می کند:

یخ منافع روی پوست را کوچک و جمع می کند، چین و چروک پوست را کم می کند و سبب طراوف و شادابی پوست صورت می شود. در عین حال، یخ موجب تنظیم گردش خون شده و مانع از به وجود آمدن آکنه بر روی پوست می گردد.

- استفاده از یخ برای چشم های پف کرده، مفید است:

اگر چشم های شما پف کرده است، به درون قالب یخ چای سبز بریزید و سپس آن را منجمد کنید. بعد از آن یخ چای سبز را به آرامی به زیر چشم های خود بمالید، تا پف زیر چشم را از بین ببرد.

- لکه های قرمز روی پوست را کاهش می دهد:

زمانی که یک جوش و یا آکنه بر روی پوست به وجود می آید، موجب قرمز شدن و لکه بر روی پوست می گردد. به نواحی که قرمز شده یخ بمالید، این روش در عین حال، برای برطرف کردن آکنه هم مفید است و مانع از رشد آن می شود.

- قبل از اینکه ابروهایتان را بر دارید، برای بی حسی از یخ استفاده کنید:

برای این منظور یخ را به نواحی از ابرو که می خواهید آن را بر دارید، بمالید و سپس کمی منتظر باشید. در موقعی که احساس بی حسی سبک کردید، می توایند با درد کمتر ابروهای خود را بردارید.

- برای کاهش درد آفتاب سوختگی خوب است:

برای کاهش درد آفتاب سوختگی، مقداری آب و مقداری ژل آلوورا را در قالب یخ ریخته و بگذارید تا منجمد شود. سپس قالب یخ را بر روی نواحی آفتاب سوخته بمالید. در این موقع خواهید دید که چقدر بدنتان راحت می شود و درد آفتاب سوختگی کاهش می یابد.

- استفاده از یخ به پوست سلامتی و شفافیت می دهد:

مقدار آب را با مقداری آب پرتغال مخلوط کنید و آن را در داخل قالب یخ بریزد تا منجمد شود. قالب یخ را بر روی پوست صورت خود به مدت یک دقیقه بمالید. این مخلوط هم صورت شما را تمیز می کند و موجب سلامتی پوست می گردد و به ان طراوت و شادابی می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240009

نظرات کاربران

*